Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A korrupció ellen is fel kíván lépni most készülő, új Üzleti Etikai és Fegyelmi Szabályzatával a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Emellett a szervezet a szabályozással új típusú integrációs rend kialakítása törekszik, amelyhez a feltételeket csak rendezett piaci körülmények között lehet megeteremteni.
A NAK a szakmai osztályok, más testületek, továbbá a kamarával együttműködési megállapodást kötött szervezetek bevonásával új Üzleti Etikai és Fegyelmi Szabályzatot készít. Ennek elfogadására - társadalmi vitákat követően - várhatóan áprilisban, a következő országos küldöttgyűlésen kerül sor - közölte közleményében a szervezet.
Rendezett piaci viszonyokat akarnak
Az alapszabályban is megfogalmazott célkitűzés szerint a kamarának vallania kell, hogy aktívan közreműködik a rendezett piaci viszonyok kialakításában, és tevékenységével segíti a tisztességes gazdálkodókat és szervezeteket. Az Üzleti Etikai és Fegyelmi Szabályzat megalkotásának egyik célja meghatározni azokat az alapvető piaci etikai szabályokat, amelyek betartása a kamara minden tagjától elvárható.
A közlemény szerint ki kell alakítani továbbá azokat az eljárási szabályokat, amelyek az etikai szabályokat megsértőkkel szemben alkalmazhatók, és segíteni szükséges a tagok között az etikai normák megsértése nyomán keletkező viták érdekegyeztetés alapján történő megoldását is. A tagokra érvényes fegyelmi rendelkezések pedig a szabályok ellen vétő kamarai tagokkal szembeni eljárás kereteit állapítják meg. E rendelkezéseknél elsődlegesen érvényesülnie kell a szabályokat betartó, a tagsági jogaikat megfelelően gyakorló, és többségben levő kamarai tagság méltányos érdekeinek is.
Üzleti bizalom, kölcsönös együttműködés
Az Üzleti Etikai és Fegyelmi Szabályzat elfogadásával a kamara a maga sajátos eszközeivel kíván fellépni a korrupció bármilyen formája ellen - fogalmaz a közlemény. A szabályzat többek között azzal a céllal is készül, hogy a Magyarországon agrárgazdasági tevékenységet folytató kamarai tagok számára a jogszabályi előírásokon túlmutató, önként vállalt szakmai-üzleti etikai normaként szolgáljon, alkalmazásával elősegítse üzleti bizalmon és kölcsönös együttműködésen alapuló kapcsolatok fejlődését.
Az elvárható üzleti magatartásra vonatkozó szabályok rögzítésével a szabályzat egyben iránymutatást kíván adni az egyes termékpályák valamennyi szereplőjének. A szabályzat általános előírásait a később létrehozandó Szakmai Üzleti Etikai Szabályzatok fogják még teljesebbé tenni, így ezek jövőbeni megalkotásával lényegében kialakul a kamara egységes Üzleti Etikai Kódexe.
Itthon dolgozzuk fel a megtermelt alapanyagokat
A szervezet tudatosan vállalt gazdaságpolitikai célkitűzése, hogy a Magyarországon megtermelt áruk minél nagyobb feldolgozottsági szintet érjenek el, és kerüljenek piacra. Ezért az agrárgazdaság szereplői előtt álló egyik legnagyobb kihívás egy új típusú integrációs rend kialakítása, melyhez a feltételeket csak rendezett piaci körülmények között lehet teljesíteni - áll a közleményben.
"Az Üzleti Etikai és Fegyelmi Szabályzat tervezete fontosnak tartja azon elvárás rögzítését is, hogy mindazon választott kamarai tisztségviselők, akik a tagság bizalmából és a tagság nevében nyilatkozatokat tesznek, ügyeket intéznek, álláspontot képviselnek, fokozottan ügyeljenek az etika írott és íratlan szabályainak betartására" - nyilatkozta Győrffy Balázs, a NAK elnöke.