Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Csányi Sándor, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatója július 18-án, tízezer darab részvény megtartása mellett értékesítette a személyes tulajdonában lévő OTP Bank részvényeket. Ezzel egy időben a Bonitás 2002 Zrt. (mint Csányi Sándor minősített befolyása alatt álló társaság) értékesítette a tulajdonában lévő OTP Bank részvények jelentős részét.
A Portfolio.hu részvényeladások okait firtató kérdésére az OTP sajtóosztálya elmondta, hogy Csányi Sándor és vállalkozásai hazai, elsősorban agrár- és élelmiszeripari beruházások finanszírozására csoportosítja át a július 18-án értékesített OTP Bank részvényekből származó bevételt.
A Portfolio.hu eredeti cikkét ide kattintva olvashatják
Az Agrárszektor az ügyben megkereste közvetlenül a Bonafarmot, ahol kérdésünkre Éder Tamás, a Bonafarm Csoport vállalati kapcsolatokért felelős igazgatója az üggyel kapcsolatban úgy reagált: "Számítani lehet arra, hogy az OTP részvényeladásokból származó összeg a Bonafarmnál csapódik le. A Bonafarm Csoportnál jelenleg is több, nagy tőkeigényű beruházás zajlik, mint például öntözőrendszer fejlesztés, korszerű állattenyésztési telep építés, de egy nagy kapacitású vágóhíd beruházásában való részvétel is szerepel a tervekben."
Éder Tamással készült korábbi Portfolio.hu-s interjút itt olvashatják.
Csányi Sándor, egy még 2012-ben, a Napi Gazdaságnak adott interjúban így nyilatkozott agrárpiaci érdekeltségeirőlés a jövőbeli fejlesztésekről: "Egyetlen forintot sem vontam ki 1995 óta a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari vállalkozásokból, minden eredményt visszaforgattunk. Meggyőződésem, hogy ez az egyetlen út: nem lehet versenyképtelen kapacitásokkal és állattenyésztési háttér nélkül tartósan versenyképes a magyar élelmiszeripar. Folytatjuk a sertéstenyésztési fejlesztéseket, most kezdtünk építeni egy új sertéshizlaldát. Ezenkívül egy korszerű, legalább évi egymillió sertés kapacitású vágóhidat és darabolóüzemet szeretnénk építeni Bóly-Pécs térségében, hiszen a legtöbb élő sertésünket a környéken állítjuk elő. Ez a logisztikai költségeket is jelentősen csökkentené. Valamint a Pick szegedi gyárát szeretnénk egy teljesen új üzemre cserélni a város mellett. Ha mindent összeszámolunk, akkor közelít az ötvenmilliárd forinthoz, amit a következő években fejlesztésekre szeretnénk költeni. A vágóhidat egy-két, míg a szegedi beruházást két-három éven belül szeretnénk megkezdeni, hiszen különböző időt vesz igénybe a tervezés, az engedélyezési eljárások lefolytatása, illetve a telephelyek megszerzése."
Csányi Attilával, a Bonafarm Csoport vezérigazgatójával még 2012 novemberében beszélgetett a Portfolio.hu a Bonafarm Csoport terveiről. Az interjút ide kattintva olvashatja el.