Tarlóművelés: segít a Phylazonit! (x)

agrarszektor.hu
A szokatlanul hosszú ideig tartó aszály és a rendkívüli hőség miatt sokan elhalasztották a kalászosok utáni tarlóhántást és tarlóápolást, és a szárazság miatt számos termelő nem juttatta ki a tarlóbontó baktériumkészítményeket sem. Az elmúlt napokban lehullott csapadék és a kedvező hőmérséklet hatására azonban megindult az élet a földeken. Mire kell odafigyelniük ilyenkor a gazdáknak? Válaszol a szakértő!

AGROBÉRLET: 2 KONFERENCIA 1 HELYEN, KOMBINÁLT JEGGYEL 50% KEDVEZMÉNNYEL | AGROFOOD + AGROFUTURE

Az AGROFOOD 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFUTURE 2024 konferenciát május 23-án, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 59 400 Ft + Áfa / fő áron.

Az AGROFUTURE 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFOOD 2024 konferenciát május 22-én, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 56 900 Ft + Áfa / fő áron.

Részvételi szándékát az online jelentkezés során jelezheti a regisztráció második oldalán található megjegyzés mezőben az "AGROBÉRLET" kóddal.


Krausz László

Előre kell bocsátani: széles körben elterjedt tévhit, hogy száraz körülmények között nem érdemes kijuttatni a talajoltó- és tarlóbontó anyagot, mert a baktériumok "a porban nem tudnak dolgozni". A mi készítményeink nem spóraállapotban tartalmazzák a mikrobákat, hanem élő, aktív baktériumok formájában. Ráadásul a Phylazonit baktériumait vízburok veszi körül, ami elegendő ahhoz, hogy a mikroszervezetek megkezdjék működésüket" - válaszol Krausz László. Cégünk dél-dunántúli régióvezetője hozzáteszi: még a légszáraz talajban is van nedvesség, ezért, ha idejekorán kijuttatják a készítményeket, akkor a baktériumok folytatni tudják a működésüket, és az utóbb lehullott csapadék már "felkészülten éri" a talaj mikroflóráját.

Azoknak a termelőknek, akik eddig nem kezdték el a tarlóhántást, azt javasolja a szakember, hogy a jelenlegi, kedvező időjárási körülmények közepette haladéktalanul végezzék el ezt a műveletet, és juttassák ki a Phylazonit tarlóbontó készítményt. A szakember szerint most ideálisak a körülmények a repce vetésére. Azoknak a termelőknek, akik eddig nem végeztek baktériumos tarlóbontást, Krausz László azt javasolja, hogy a magágy-készítéssel vagy a vetéssel egy menetben mindenképpen juttassák ki a Phylazonit talajoltó készítményét.

"A repcénél ilyenkor az a cél, hogy az állomány egyenletesen keljen, dinamikusan fejlődjön, és kellően megerősödve menjen a télbe. Ehhez kitűnő támogatást nyújtanak a Phylazonit baktériumtörzsei. Ugyanis nemcsak a tarlóbontó, hanem a talajoltó készítményünk is tartalmaz olyan mikrobákat, amelyek a cellulózbontást, tehát a tarlómaradványok lebontását, és az azokban található tápanyagok feltárását és a humuszképződést segítik. Így tudjuk elérni, hogy a repcetáblák növényállománya ideális fejlettségi állapotban teleljen át" - magyarázza az agrárszakember.

Krausz László szerint ugyanakkor a jelenlegi körülmények ahhoz is kiválóak, hogy az őszi kalászosok, illetve a tavaszi vetésű növények előtt a tarlóápolás munkálataiba beillesszük a Phylazonit tarlóbontó készítmény kijuttatását. "A tarlóbontó anyagot akkor célszerű kijuttatni, ha a tarlómaradványoknak legalább a 70 százalékát beforgattuk a talajba. Mivel most a csapadék hatására a legtöbb magyarországi területen jól művelhető a talaj, ezért azokat a táblákat, ahol korábban csak síktárcsával végeztek egy menetben tarlóhántást, érdemes még egyszer megtárcsázni, és ezzel együtt kijuttatni a tarlóbontó készítményt is" - tanácsolja a Phylazonit dél-dunántúli régióvezetője.

(x)

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Fenntarthatóság és innováció az agráriumban - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
AgroFood 2024
Élelmiszeripari körkép - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. április 25. 11:13