Október végéig igényelhető támogatás az erdőszerkezet átalakításához

agrarszektor.hu
A Magyar Agrárkamara felhívja az erdőgazdálkodók figyelmét, hogy október 31-ig igényelhető támogatás az erdőszerkezet átalakításához. Az ehhez kapcsolódó nem termelő beruházások esetében a támogatás mértéke hektáronként akár 2.090 eurónak megfelelő forintösszeg is lehet. A támogatási kérelmeket elektronikusan, ügyfélkapun keresztül kell beadni.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Az erdőszerkezet-átalakítási támogatás célja az erdők természetességének, biológiai sokféleségének, egészségi állapotának javítása. Ebbe a körbe tartozik a leromlott szerkezetű vagy idegen fafajokból álló erdőtársulások tájhonos, adott termőhelyre jellemző természetes erdőtársulásokká történő átalakítása, valamint a megfelelő elegyesség, illetve a több szintes állományszerkezet kialakítása. A 139/2009. (X. 22.) FVM rendelet értelmében normatív, területalapú, vissza nem térítendő támogatás az alábbi tevékenységek elvégzésére igényelhető:

a) erdőállomány alatti erdősítéssel történő szerkezetátalakítás (1.400 eurónak megfelelő forintösszeg/ha);

b) tarvágást követő szerkezetátalakítás:

  • fafajcserével (1.019 eurónak megfelelő forintösszeg/ha)
  • fafajcserével, tuskózással, gyökérfésüléssel (1.670 eurónak megfelelő forintösszeg/ha)
  • fafajcserével, fainjektálással vagy tuskókenéssel (2.090 eurónak megfelelő forintösszeg/ha)

c) állománykiegészítéssel történő szerkezetátalakítás (496 eurónak megfelelő forintösszeg/ha)

A telepítéshez a támogatásra jogosult erdőgazdálkodók kizárólag igazolt származási bizonyítvánnyal rendelkező erdészeti szaporítóanyagot használhatnak fel. A támogatott területeken erdőrészletenként, részterületenként a területhatár állandósítását legkésőbb az első kifizetési kérelem benyújtásáig el kell végezni, és a jelöléseket a kötelezettségvállalási időszakban végig fenn kell tartani. A jogcímnél a legkisebb támogatható terület 1 hektár. Az a) és c) pontok esetében a támogatható terület legalább 1 hektár területű teljes erdőrészlet. A b) pont esetében pedig legalább 1 hektár területű teljes erdőrészlet vagy részterület. A részterületeknek együttesen el kell érnie az 1 hektárt.

Egy támogatási kérelemben többféle szerkezetátalakítási tevékenység elvégzését és azokon belül több erdőrészletet is meg lehet jelölni. A támogatási kérelmeket elektronikusan, ügyfélkapun keresztül lehet beadni.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?