Egyelőre késik, de már csak idő kérdése a baromfiár-emelkedés

agrarszektor.hu
Elkerülhetetlen a baromfitermékek árának emelése hosszabb távon, de úgy tűnik, a novemberre beharangozott drágulás még várat magára, a gazdák a jócskán megnövekedett kiadásaikat még részben sem tudják áthárítani a fogyasztókra, pedig mostanra már mindenkinél elfogytak a tavalyi gabonakészletek.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Az európai túltermelés és a hazai fogyasztás visszaesése miatt túlkínálat alakult ki a piacon, emiatt a termelők egy része szünetelteti a csirkenevelést, visszamondja a következő telepítésű napos csibéket. A magyarázat egyszerű: megfelelő tartalék nélkül kevesen merik megkockáztatni, hogy ebben a piaci környezetben, ilyen felvásárlási árakkal, ilyen fűtési költségekkel belevágjanak a téli nevelésbe. Aki megteszi, az sem a nyereségre, inkább csak a túlélésre játszik.

A Hajnal-tájban megszólaló szakértő szerint a piaci egyensúly csak valamikor január végére állhat helyre, mert ezeket az alacsony árakat nem lehet tartani, és kiáltó hiány alakulhat ki. Bárány László szerint így február közepére már aktuális lehet a következő, 10 százalék körüli emelés, nagy kérdés persze, elfogadják-e ezt a kereskedők, elbírják-e a vásárlók.

Csorbai Attila, a Baromfi Terméktanács elnöke szerint továbbra is napirenden a van a 27 százalékos áfa csökkentése, ami könnyebbséget hozna az ágazatban. Az átmeneti nehézségek áthidalásában biztosan segít mindenesetre, hogy elkezdődött az állatjóléti támogatások kifizetése, az első negyedéves pénzeket már utalja a hivatal, és a következő időszakok járandósága is megérkezhet még idén - tette hozzá a szakember a Kossuth Rádió Hajnal-táj című műsorában.

(MR/Hajnal-táj)

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?