Legyen Ön is EARLY BIRD - Agrárium 2025 konferencia
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!
A 880 millió forintból, teljes egészében uniós támogatással megvalósult fejlesztés során 24 helyszínre összességében 0,66 megawatt kapacitású napelem került. A napelemek telepítésének helyszíneit, oktatási épületek mellett kollégiumokat, laborokat, úgy választották ki, hogy a megtermelt energiát - amely éves szinten 326 átlagos lakás igényeit fedezné - helyben fel tudják használni - mondta a beruházást bemutató sajtótájékoztatón a szakember.
Rovó István elmondta, hogy az SZTE évente mintegy 3 milliárd forintot fordít energiabeszerzésre, ennek harmadát elektromos áramra. Az egyetemi épületek energetikai korszerűsítése folyamatosan zajlik, az egyre bővülő műszerpark és a nyári hőségek miatt szükséges klimatizálás egyre nagyobb villamosenergia-igényt eredményez.
A felsőoktatási intézmények fenntartható működését vizsgáló nemzetközi felmérésekben rendre Közép-Európa legzöldebb egyetemének választott SZTE folyamatosan keresi a környezetbarát fejlesztéseket lehetővé tevő pályázati forrásokat, így a tervek között szerepel többek között geotermikus fűtésrendszer vagy a szennyvíz "hulladékhőjét" hasznosító hőszivattyús megoldások kialakítása - közölte a szakember.
(MTI)