Betiltatná hazánkban a műtrágyázást az EU

agrarszektor.hu
Betiltaná a műtrágyázást Magyarországon az Európai Unió. A döntéshozók szerint ugyanis ez az oka annak, hogy nitráttal szennyeződik az ívóvíz.

AGROBÉRLET: 2 KONFERENCIA 1 HELYEN, KOMBINÁLT JEGGYEL 50% KEDVEZMÉNNYEL | AGROFOOD + AGROFUTURE

Az AGROFOOD 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFUTURE 2024 konferenciát május 23-án, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 56 900 Ft + Áfa / fő áron.

Az AGROFUTURE 2024 konferenciánkkal egy helyen rendezzük meg az AGROFOOD 2024 konferenciát május 22-én, melyre az érdeklődők kedvezményes, 50%-os jegyet vásárolhatnak 54 400 Ft + Áfa / fő áron.

Részvételi szándékát az online jelentkezés során jelezheti a regisztráció második oldalán található megjegyzés mezőben az "AGROBÉRLET" kóddal.

Törökkoppányban már palackos vizet adnak a három év alatti gyermekeknek. A víz nitrát tartalma ugyanis elérte azt a szintet, hogy káros lehet a picik egészségére. Egyes szakemberek szerint ennek oka a műtrágyázás, az unió hasonló okokból tiltaná meg a művelet. A gazdák azonban azt mondják: nincs alternatíva ennek pótlására.

A Somogy TV-nek nyilatkozó gazdák szerint, ha ilyen arányban csökken a szarvasmarhalétszám nemcsak Magyarországon, hanem az egész unióban, akkor ez az elképzelés teljesen irreális, hiszen az istállótrágyák felhasználásával és kijuttatásával a költségek többszörösére emelkednek, mint bármilyen kemikália kijuttatásával.

Hektáronként ezer mázsa feletti szerves trágyát kéne kijuttatni ahhoz,hogy a jelenlegi kemikália felhasználása mellett, a termésátlagok legalább hetven százalékát elérjék.

Ehhez azonban nincs elegendő szarvasmarha hazánkban. A gazdák ráadásul úgy vélik: nem feltétlenül csak a mezőgazdaság az oka annak, hogy vegyszerekkel fertőzött a talaj, s így a vizeink is.

Szakszerűtlen kútfúrás esetén például a rétegek összefúrásra kerülnek, és innentől kezdve az alsóbb rétegek is nitráttal szennyeződnek. Ugyanis a legfelső vízadó rétegek literenként 150 - 200 milligramm nitrátot is tartalmazhatnak, ez pedig több mint háromszorosa a megengedett határértéknek. Egy rossz kútfúráskor ez szivároghat tovább a melyebb rétegekbe. A gazdák szerint ezeket is meg kellene vizsgálni, míg mielőtt minden felelősséget a gazdákra hárítanak. Hozzáteszik: a műtrágyázás betiltásával teljesen ellehetetlenítenék a magyar vidéket.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Fenntarthatóság és innováció az agráriumban - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
AgroFood 2024
Élelmiszeripari körkép - AGROBÉRLETTEL 50% kedvezménnyel!
EZT OLVASTAD MÁR?