Nincs mese! - Újra engedélyezik a gyilkos szert

agrarszektor.hu
Újra kiadja az idén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Redentin 75 RB szükséghelyzeti felhasználási engedélyét, ha elszaporodnának a mezei pockok. A Nébih szerint ez bekövetkezhet, ha a környezeti feltételek a rágcsálók számára a tavalyihoz hasonlóan kedvezők lesznek.

Jövő héten ismét együtt a hazai agrárszakma az Agrárszektor konferencián Siófokon!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Nagy István, Áder János, Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Tavaly az utóbbi évek egyik legjelentősebb mezei pocok gradációja alakult ki Magyarországon, amely az ország több megyéjében rendkívüli helyzetet, súlyos károkat okozott - állapította meg a Nébih. A hivatal szerint a tavalyihoz hasonló, kedvező környezeti feltételek esetén az idén is komoly gondokat jelenthetnek a rágcsálók, és a veszélyre a gazdálkodóknak időben fel kell készülniük.

A növényvédelmi hatóság a károsító-helyzettől függően az idén is kiadja a Redentin 75 RB szükséghelyzeti felhasználási engedélyét - szögezi le a Nébih. A tavalyi tapasztalatok ugyanis - teszik hozzá - azt mutatták, hogy a megfelelő intézkedések betartásával a redentines védekezési mód nem jelent elfogadhatatlan kockázatot.

A Nébih egyúttal felhívja a gazdálkodók figyelmét, hogy a veszélyeztetett területeken a szakmai előírások alapján végezzék el a mezei pocok fertőzöttség felmérését, a későbbiekben pedig rendszeresen kövessék nyomon a károsító egyedszámának alakulását. Azokra a területekre is fordítsanak fokozott figyelmet, amelyeken az előző évben nem alakult ki mezei pocok kártétel. Az indokolt védekezést kellő időben hajtsák végre a későbbi károk megelőzése érdekében, a felmérésben és a védekezésben pedig szükség szerint vegye igénybe növényorvos, növényvédelmi szakember irányítását.

A védekezési módszereket, eljárásokat az integrált növényvédelem elvét követve célszerű megválasztani. Jelentős mértékben képesek csökkenteni a mezei pocok állományát a táblára telepedett ragadozó madarak, amelyek tevékenységét T-alakú ülőfák kihelyezésével segíthetjük. Noha ez a módszer nem biztosít azonnali megoldást, jelentős mértékű túlnépesedést nem tud felszámolni, hosszú távú alkalmazása mindenképpen hasznos. Arra azonban ügyelniük kell a földhasználóknak, hogy ne helyezzenek ki ülőfát olyan területre, ahol növényvédő szerrel védekeznek a mezei pocok ellen.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?