FELKAPOTT
FRISS HÍREK
FIZETETT TARTALOM
SZEKTORKÖRKÉP
AGRÁRPORTRÉK, INTERJÚK
AGROMETEOROLÓGIA
  

Csapadék
Felhőborítottság
Légnyomás
Páratartalom
VIDEOAJÁNLÓ
Megindult a dollár, reagál a forintárfolyam is

Megindult a dollár, reagál a forintárfolyam is

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is láttuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de Amerikában és Európában is emelkednek a piacok.

Árat emel az Apple, nagyot esett a részvények árfolyama

Árat emel az Apple, nagyot esett a részvények árfolyama

Több MacBook- és iPad-modell árát is megemelte az Apple, miután a vállalat szerint a mesterséges intelligencia robbanásszerű terjedése példátlan keresletet támasztott a memóriachipek és háttértárak iránt. A bejelentés után az Apple részvényárfolyama több mint 5 százalékot esett.

Sokan az autóban aszalódnak

A hőségriadó és a megnövekedett forgalom miatt országszerte torlódásokra, balesetek miatti útlezárásokra, valamint útépítési munkálatokra kell számítaniuk a közlekedőknek. A kánikula miatt a hétvégi kamionstop szabályai is módosultak, az utazóknak pedig a hosszabb menetidő miatt fokozott felkészülést javasolnak a szakemberek.

A világ 400 legjelentősebb tőzsdei vállalata közé került be az OTP

Újabb fontos nemzetközi mérföldkőhöz érkezett az OTP, a Forbes 2026-os Global 2000 rangsorában a magyar pénzintézet a 398. helyen végzett, így először került be a világ 400 legjelentősebb tőzsdén jegyzett vállalata közé. A rangsor nem egyetlen mutató alapján készül, hanem az árbevétel, a nyereség, az eszközállomány és a piaci érték együttes figyelembevételével hasonlítja össze a világ vállalatait. Az OTP ezzel a második legjobban szereplő közép-kelet-európai bank lett az osztrák Erste mögött, megelőzte többek között a Raiffeisent és a legnagyobb lengyel pénzintézetet, a PKO-t is. A listára idén összesen két magyar vállalat került fel, az OTP és a Mol.

Tisza-kormány: Magyar Péter rendkívüli tájékoztatást adott, a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj-ügy ultimátumára

Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön rendkívüli kormányszóvivői sajtótájékoztatón tesz új bejelentéseket a hétvégi kihelyezett kormányülés előtt, miközben a kabinet egyszerre több politikailag érzékeny ügyet mozgat. Szerdán benyújtották az ügynökakták megnyitását célzó törvényjavaslatot, a parlament pedig jövő héten rendkívüli ülésen tárgyalhat hat javaslatot. A Tisztítótűz-művelet keretében a legnagyobb vitát a képviselői mandátum 12 éves korlátozása váltotta ki, amelyet a TASZ szerint ki kellene venni a csomagból. Eközben razzia volt a Semmelweis Egyetemen, őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét, felmondták Balásy Gyula cégeinek szerződéseit, és tovább gyorsult a Fideszhez köthető médiumok leépülése.