Mire elég az agrárdiploma?

agrarszektor.hu
Az agrárképzési területen végzettek többségének nem jelentett akadályt a munkaerő-piaci elhelyezkedés - derül ki egy felmérésből.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. által végzett Diplomás pályakövetés 2009-2010. kutatási program az agrártudományi terület diplomásainak munkaerő-piaci helyzetéről ad rövid áttekintést.

A kutatás adatai azt mutatják, hogy a végzettek jelentős része felsőfokú tanulmányai alatt nem rendelkezett munkahellyel, csupán ötből kettő válaszadó szerzett munkatapasztalatot diákévei során. Az agrárképzési területen végzettek 38 százaléka dolgozott felsőoktatási évei alatt, ami megközelíti az átlagosnak mondható 40 százalékot - foglalja össze az eredményeket az mmgpiac.hu.

A már említett 38 százalék mellett a végzettek 55 százaléka az államvizsgát követően keresett és talált is magának megfelelő munkahelyet. Elhelyezkedési problémákról a válaszadók mindössze 2,2 százaléka számolt be.

Lassabban találnak munkát, de lojálisak

Az agrárképzési területen végzettek lényegesen hosszabb időt töltenek el a "pályakezdő munkanélküliség" szakaszában más képzési területek végzettjeihez képest - átlagosan 4,32 hónap alatt tudnak elhelyezkedni, amely a teljes minta átlagát (3,54 hónap) jelentősen meghaladja.

Az agrárterület végzettjeinek körében is viszonylag magas a munkahelyhez való ragaszkodás aránya, háromnegyedük a végzettség megszerzése utáni első munkahelyen dolgozik. Az elkövetkező években 45 százalékuk, vagyis majdnem a felük nem is szándékozik váltani.

Vezető beosztásban, kevesebb pénzért

Az agrártudományi végzettségűek közül az alkalmazásban állók megközelítőleg 59 százaléka beosztottként dolgozik, ami lényegesen alacsonyabb az átlagosnál, vagyis agrárvégzettség gyorsabb karrierépítést biztosít a szakemberek számára.

Az agrárdiplomások saját bevallásán alapuló havi nettó összjövedelme 122 ezer forint, ami valamivel elmarad a teljes minta 135 ezer forintos nettó átlagjövedelmétől.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?