Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A magánraktározási támogatás elrendelése figyelemre méltó annak fényében, hogy bár a piaci eszköz elvileg a kelléktár része, az Európai Bizottság hosszú évek óta először veti be a sertéspiac válságának enyhítésére. A válság elsődleges oka a gabona és takarmányárak 2005-óta érzékelhető erősödő ingadozása, ami jelentős mértékben megnövelte a sertéstenyésztők költségeit. A nehézséget csak tetézi a német dioxinbotrány, amely az utolsó lökést is megadta a német kormánynak, hogy felülvizsgálja eddigi, a sertéspiaci beavatkozást elutasító álláspontját.
A mostani döntés értelmében a feldolgozók a hús egy részét ideiglenesen felajánlhatják magántárolásra és ennek költségeibe száll majd be az uniós költségvetés révén az Európai Bizottság. Ciolos elmondta, hogy a cél az ideiglenesen kivont termék visszaterelése a piacra, de ez nem jelenti az exporttámogatások felújítását.
A magyar elnökség alatt rendezett első agrártanács-ülésen a miniszterek a közös agrárpolitika 2013 utáni jövőjéről vitáztak, ahol a természeti erőforrásokkal való fenntartható gazdálkodás és az éghajlatváltozás jelentette kihívás volt napirenden.
Fazekas Sándor, vidékfejlesztési miniszter a tanácsülést követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy a tagállamok túlnyomó többsége egyetértett azzal, hogy a zöld szempontok figyelembe vétele szükséges a fenntartható gazdálkodáshoz. Arról ugyanakkor már megoszlottak a vélemények, hogy miként azt a Bizottság javasolja, a KAP zöldítését az első, vagy inkább a második, vidékfejlesztési pillérben kell megoldani.
A magyar miniszter fontosnak nevezte, hogy az új környezetbarát intézkedések bevezetése során ne rakjanak új bürokratikus terheket a gazdák vállaira, de hozzátette, hogy ez nem lehetetlen feladat.
A Bizottság novemberi közleményében azt javasolta, hogy a közvetlen kifizetések egy bizonyos hányadát (hozzávetőleg egyharmadát) a jövőben bizonyos környezetbarát intézkedésekhez kössék az EU-ban. Sokan azonban attól tartanak, hogy a Bizottság elképzelése tovább növeli majd a termelők bürokratikus terheit és költségeit.