Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A malmi búza májusi határidős jegyzése öt hónapja legalacsonyabb szinten, 204,00 eurón állt tonnánként röviddel 15.30 óra előtt, ami 12,75 euró (5,9 százalék) esés a hétfői záró értékhez képest.
Az egyik kereskedő azt mondta, hogy a búzaár alakulásának most semmi köze az ésszerűséghez, mivel az árutőzsdén minden zuhan - írja az MTI.
Az árzuhanás hétfőn kezdődött, amikor három és félhavi mélységbe esett a búza szabadpiaci ára az európai árak számára mértékadó párizsi árutőzsdén, a pénteki japán földrengés miatt.
Az irányadó, májusi határidőre tonnánként 215,75 euróra csökkent a malmi búza árjegyzése: ez 7,25 euróval, azaz 3,25 százalékkal alacsonyabb a pénteki zárónál. Napközi mélypontja 214,50 euró volt, csakúgy, mint pénteken. Ilyen szinten utoljára tavaly november végén volt a búza ára.
Kereskedők már a következő napokban 210 euróig csökkenő árakra számítanak.
A Reutersnek nyilatkozó elemzők szerint fogyatkozni fognak a japán megrendelések a szállítási nehézségek miatt. Korábban már árcsökkentő hatása volt a közel-keleti lázongásnak és az amerikai mezőgazdasági minisztérium múlt heti jóslatának is, amelyben emelték a nemzetközi tartalékokra szóló előrejelzést.
A hamburgi árutőzsdén tonnánként 221 euróért kínálták a szabványos kenyérminőségű búzát márciusi szállításra hétfőn - 9 euróval olcsóbban, mint pénteken -, de vételi ajánlat csak 119 eurón volt.
Most az a fő spekulációs megfontolás, hogy a japán földrengés és a közel-keleti nyugtalanság lassítani fogja a világgazdaság növekedését, ez jelenik meg a spekulációs jegyzések visszaesésében. Ez egyelőre elhomályosítja azt a kilátást, hogy heteken - legkésőbb hónapokon belül - jelentősen nőhet a tényleges kereslet éppen Japánban és a Közel-Keleten, részint az elmaradt import pótlására, részint a lakosság megnyugtatása végett.