Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az októberi nyers cukor ára New Yorkban 6,7 százalékkal magasabban zárt, 29,52 cent/font-on.
Az emelkedésekre egy olyan szóbeszéd után került sor, miszerint az Unica, a brazil cukorgyár egy a vártnál nagyobb visszaesést fog elővetíteni a gabonaárakat illetően a kulcsfontosságú dél-középső területeken. A Czarnikow cukorpiaci kereskedő szakértő cég és a Datagro nevezetű tanácsadó cég már megtették becsléseiket. Az Unica előrejelzése szerint a dél-közép területeken a cukortermelés 34, 6 tonna lesz. Úgy tűnik, igen erős emelkedési szakaszban vagyunk, és bár korainak tűnhet a brazil termésről ilyet kijelenteni, valószínűleg biztonságosabb most zuhanó részvényekbe fektetni.
A brazil cukorárak gyors emelkedését segítette elő az is, hogy információk szivárogtak ki a piacon, ami spekulációkhoz vezetett, az Unica pedig a múlt hónapban a brazil cukorárak meglepetésszerű zuhanásáról beszélt. "Igen nehéz dolog az árral szemben úszni, amikor nem tudhatod biztosra, hogy nem a másik fél-e az, aki jobban informált nálad." - nyilatkozta egy londoni kereskedő az Agrimoney.com-nak. Az áremelkedés dacolt azzal a széles körben elfogadott nézettel, miszerint a brazil cukortermelés csökkenése már bele van kalkulálva az árakba, és ezt az év későbbi felében jelentkező termelési fölösleg, ami kb. 10 millió tonnányi, majd ellensúlyozni fogja.
Rabobank elemzők szerint a termelés visszaesése már bele volt kalkulálva az árakba, a feladat pedig hogy korrigáljuk és lejjebb vigyük az árat. A londoni székhelyű Marex szerint a közép-déli termelésre vonatkozó becslések 32, 5 millió tonnát jósolnak, ettől még nem lesz a szezon deficites.
A brókerek szerint a jó hír az, hogy egy olyan időszaknak nézünk elébe, melyben óriási termelési felesleg várható.