A mezőgazdaság fejlesztése csökkentheti az uniós CO2-kibocsájtást

agrarszektor.hu
A mezőgazdaság fejlesztése a klímavédelemben és a CO2-kibocsájtás csökkentésében is igen fontos szerepet játszhat.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Glattfelder Béla fideszes képviselő előterjesztése szerint, amit csütörtökön fogadtak el nagy többséggel az Európai Parlament mezőgazdasági bizottságában a kibocsátás 2050-ig szóló európai ütemtervére vonatkozóan, a mezőgazdaság csökkentheti az Európai Unió szén-dioxid kibocsájtását, sőt, a szektor megerősödésével új munkahelyek is teremtődhetnek a vidéki térségekben. 

"Ha támogatnák, hogy a helyi közintézmények, iskolák, kórházak átálljanak a mező-, és erdőgazdasági melléktermékekből előállított energiával való fűtésre, ezzel számos munkahelyet hozhatnánk létre vidéken" - írja Glattfelder.

A közlemény szerint a mezőgazdaságban dolgozók legfőképpen a megújuló energiák, főleg a biogáz termelése révén segítenének az ország klímavédelmi céljainak elérésében, azonban az agrártermékek energia célú felhasználásakor mindig vigyázni kell, hogy ne okozzon áremelkedést, illetve ne veszélyeztesse az élelmiszerbiztonságot - írja az mmgonline.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?