Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Kilenc agrár-élelmiszeripari kutatóintézetet ad át a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. a Vidékfejlesztési Minisztériumnak (VM). Korábban milliárdos támogatásokat kaptak, de az idén már hatan közülük külső - állami - források bevonása nélkül finanszírozzák működésüket.
Egy kormányhatározat értelmében szeptembertől a VM-hez kerülnek az MNV-s agrár-élelmiszeripari kutatóintézetek, a szerződések megkötése jelenleg folyamatban van. A társaságok jó része - 2013-ban először - állami források bevonása nélkül működik.
- Ceglédi Gyümölcstermesztési Kutató-Fejlesztő Intézet Nonprofit Közhasznú Kft.
- Újfehértói Gyümölcstermesztési Kutató-Fejlesztő Intézet Nonprofit Közhasznú Kft.
- Állami Gyümölcs- és Dísznövénytermesztési Közhasznú Nonprofit Kft. (Budafok-Érd)
- Gabonakutató Nonprofit Kft. (Szeged)
- Fűszerpaprika Kutató-Fejlesztő Nonprofit Közhasznú Kft. (Kalocsa)
- Zöldségtermesztési Kutató Intézet Kft. (Kecskemét)
- Magyar Tejgazdaság Kísérleti Intézet (Mosonmagyaróvár)
- Országos Húsipari Kutatóintézet Közhasznú Nonprofit Kft. (Budapest)
Az MNV Zrt. menedzsmentje 2010 júliusa óta prémiumfeladatokon keresztül arra ösztönzi a társaságok vezetőit, hogy korábban keletkezett veszteségeiket csökkentsék - mondta Márton Péter, a vagyonkezelő vezérigazgatója. Az intézkedésekkel az MNV Zrt. célja az volt, hogy a közhasznú feladatokat is ellátó kutatóintézetek a korábbi évek milliárdos működési támogatási igényével szemben az idéntől ne szoruljanak költségvetési pénzből finanszírozott működési támogatásokra. Hat cég 2013-ban képessé vált erre, és ezeket az MNV már így adja át a VM-nek - tette hozzá Márton Péter.
Az MNV Zrt. már tavaly, az üzleti tervek elfogadásakor szigorú intézkedéseket hozott a nonprofit agrártársaságok közhasznú modernizációjára és a hatékonyabb működés biztosítására. Az alapvető célokat szolgálják a 2012-2013-ban végrehajtandó fejlesztések, amelyek eredményképp a nonprofit jellegű tevékenységekből származó bevételek nőnek, illetve a költségeik racionalizálódnak.