Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Feldman Zsolt kiemelte: döntés része annak, hogy a kormány az állattenyésztés számára 2020-ig ütemesen 212 milliárd forint munkahelyteremtést segítő plusztámogatást biztosít, melyből 180 milliárd forintot a nemzeti költségvetésből különít el az eddig tervezett támogatásokon felül. A program nagyságrendjét mutatja, hogy 2014-ben összesen 42 milliárd forint, 2015-ben ugyanakkor már 75,5 milliárd forint áll rendelkezésre a Földművelésügyi Minisztérium (FM) e célra szolgáló előirányzatán az állattenyésztési programokra.
Az FM új nemzeti jogcímként bevezeti - annak európai uniós elfogadása után 2015-ben - a kocák után járó állatjóléti támogatást évi mintegy 8,6 milliárd forint keretösszeggel. Ez kiegészíti a jelenlegi támogatási rendszerben a sertéshízók után biztosított évi 8,5 milliárd forint állatjóléti támogatást. A kormány továbbra is kiemelt célnak tekinti a sertésállomány megduplázását 2020-ig, hangsúlyozta Feldman Zsolt.
A baromfi ágazatban a jelenleg évi 8 milliárd forint költségvetéssel bíró állatjóléti támogatás keretösszegét évi újabb 3 milliárd forintos pluszforrással 11 milliárd forintra emeljük. A tejtermeléssel foglalkozó gazdálkodók számolhatnak azzal, hogy az új Vidékfejlesztési Programban 2017-től folytatódik az eredetileg 2016 végéig tartó tejelő szarvasmarha állatjóléti támogatást, amely évi 8 milliárd forintot jelent az ágazatnak.
A Mezőgazdasági munkahelyteremtő program keretében a kormány emelt összeggel folytatja az állattartók átmeneti nemzeti támogatását a tej-, a húsmarha és a juh- ágazatban. A tervek szerint az átmeneti nemzeti támogatások 2015-ben mintegy 20 milliárd forinttal emelkednek az eredetileg előirányzott összegekhez képest. Ez azt jelenti, hogy a tejtermelők összesen 20,8 milliárd forinthoz, a húsmarhát tartók 11 milliárd forinthoz, míg a juhászatok 3 milliárd forinthoz juthatnak hozzá a jövő évben ezen a jogcímeken.
1,6 milliárd forinttal több pénzt állít be a kormány az összes állattartó által igénybe vehető nemzeti támogatásokra, így az állatgyógyászattal és az állati hulla ártalmatlanításával összefüggő költségek finanszírozására. A kormányzat az állattartók számára a fentieken túl további, jelentős termeléshez kötött, tehát célzott támogatási lehetőségekkel is élni fog a közvetlen termelői források keretében, több tízmilliárdos nagyságrendben 2015-től, melynek részleteiről augusztus folyamán tudunk részletesebb tájékoztatást adni.
A kormányzat kiemelt célja, hogy minél több embernek biztosítson a mezőgazdaság tisztességes megélhetést Magyarországon, ezért dolgozta ki a Még több munkahelyet a mezőgazdaságban programot és az állattartók számára többletforrásokat biztosít - hangsúlyozza a Földművelésügyi Minisztérium. A foglalkoztatás további tartós növelése érdekében a kabinet biztosítja, hogy az állattenyésztők, a zöldség- és gyümölcstermelők, valamint vetőmag-előállítók többletlehetőségekhez jussanak a következő időszak támogatási forrásaiból, és minél több embernek tudjanak munkát adni vidéken.