Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Kis túlzással ma eddig pontosan ugyanúgy mozgott a forint euróval szembeni árfolyama, mint tegnap. A délelőtti gyengülést dél körül erősödés váltotta fel, amivel gyakorlatilag visszakerültünk a napi nyitóérték közelébe.
Az utóbbi percekben érezhetően erősödött az euró a dollárral szemben, így ismét 1,12 felett jár a keresztárfolyam, ami 0,4 százalékkal magasabb a tegnapinál.
A tegnapihoz hasonlóan indult ma a forint napja: a kora reggeli 311 alatti árfolyam után hamar a gyengülés felé hajlott a magyar deviza. Most 311,55-nél járunk, ami 0,2 százalékkal magasabb a hétfő esti szintnél. Ebből ismét úgy tűnik, hogy a 310-es lélektanilag fontos árfolyam megközelítéséhez nagyobb erőre lenne szüksége a forintnak.
Kedd reggel 310,86-nál állt a forint az euróval szemben, ez megegyezett a hétfő esti jegyzéssel. A dollár 278,11 forintba került, míg a svájci frank jegyzése 287,57-nél járt. Már tegnap arra vártunk, hogy megközelíti a 310-es árfolyamot a forint az euróval szemben, azonban napközben inkább a gyengülés felé mozdult a magyar deviza, egészen 312 fölé emelkedett az euró-forint jegyzés, majd onnan erősödött vissza a forint délutánra.
A régiós versenytársak közül a lengyel zloty 0,1 százalékos gyengüléssel kezdte a napot, míg a feltörekvő piacokon az orosz rubel 0,1 százalékkal erősödött, a török líra 0,2 százalékos visszaeséssel kezdte a mai napot, míg a dél-afrikai rand 0,1 százalékkal esett vissza.
A fejlett devizák piacán az euró 0,1 százalékkal erősödött a dollárral szemben, miközben a japán jen 0,2 százalékos gyengüléssel kezdte a napot, az angol font pedig 0,1 százalékot javított a dollárral szemben.
Makroadatok szempontjából a mai nap is csendes lesz, de délután érdemes lesz figyelni az amerikai fogyasztási adatokra, melyek akár a Fed kamatpolitikáját is befolyásolhatják.