Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Tovább erősödik a mezőgazdasági termékek két fő trendje. A növényi termékek esetében folytatódik az ár stabilizálódása, mivel a készletszintek globálisan magasak, és várhatóan az idei termésmennyiség is nagy lesz - elemezte a piaci folyamatokat Tresó István, a K&H Agrárüzletág vezetője.
Várakozásaik szerint (hacsak nem történik valami rendkívüli piaci helyzet, katasztrófa) ezek az árszintek minimum két évig fennmaradhatnak. Az állati termékek jelenlegi árszintje ugyanakkor mára túllendült az egyensúlyi ponton, ezért a viszonylag magas ár nem tartható fent sokáig, korrekcióra lesz szükség.
Az árak stabilizálódása egyúttal azt jelenti, hogy nincs idő várni a fejlesztésekkel. A jövőben számolni kell azzal, hogy - főként a növénytermesztésnél - a viszonylag alacsony árak kiszoríthatják a piacról azokat a cégeket, amelyek nem tudnak lépést tartani a fejlődéssel. A banki elemző szerint rendkívül sürgető tehát belefogni a hatékonyságnövelő beruházásokba, amelyeknek három fő irányát a technológiafejlesztés, a humánerőforrás tudásszintjének növelése, és a mérethatékonyság jelenti.
Jelenleg azt látjuk, hogy a mezőgazdasági cégek számára rendkívül fontos forrást jelentő pályázati lehetőségek elhúzódása miatt beruházási kényszer jellemzi a szektort. Az biztos, hogy nem érdemes tovább várni, uniós források nélkül is belefognak a cégek a fejlesztésekbe.
A KSH adatai alapján márciusban 1,4 százalékkal növekedtek a mezőgazdasági termelői árak az előző év azonos időszakához képest. Ezt elsősorban az élő állatok és állati termékek árának 11,1 százalékos növekedése, valamint a növényi termékek árának 3,6 százalékos csökkenése okozta.