Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az év eleje óta a feltörekvő piaci térségek között a mi térségünk devizái teljesítettek a legjobban a dollárral szemben (9-10 százalékos erősödés), a napokban 264 körül is járt a forint, ami 2,5 éves forintcsúcsot jelentett. Amennyiben Draghi beszéde hatására az euró valóban esne ma a dollárral szemben, annak hatása a dollár/forint kurzusra korántsem lenne egyértelmű (a forint az euróval szemben meglódulhat és ennek a kettőnek az eredőjeként alakul ki a dollár/forint árfolyam).
A forint május 31. óta a legnagyobb erősödést produkálta az euróval szemben, vagyis 4 százalékot. Most onnan látszik némi gyengülés, összhangban azzal, mint amit a zlotynál látunk.
Draghi beszéde a forint szempontjából is lényeges, mert ha valóban a tartósan lazán maradó EKB-politikát sugallja, akkor az "felbátoríthatja" a forintot és lehet, hogy át tudja törni lefelé az euróval szemben a 306 körüli támasz szintet (azaz tovább erősödhet a forint).
Kedden 1,1580-ig tudott erősödni az euró a szenvedő dollárral szemben, azóta viszont egy kis korrekcióval 1,15 közelébe került az árfolyam. Az 1,16-1,17 közötti zóna nagyon erős ellenállásnak tűnik, amelyen elsőre valószínűleg nem tud felfelé átmenni az euró, még ha ehhez muníciót is találna az EKB felőli üzenetekben a piac. Márpedig az az esélyesebb, hogy Draghi megpróbálja hűteni az eszközvásárlási program visszafogásával kapcsolatos várakozásokat, amelyek a június végi beszéde óta 3 százalékkal megugrasztották az eurót a dollárral szemben.
Címlapkép forrása: Sergio Garcia, EKB, AFP