Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Nagy nap a mai a globális monetáris politikában, hiszen a Fed ma jelenti be, hogy milyen elvek és stratégia mentén kezdi el leépíteni 4000 milliárd dollár fölé növelt mérlegfőösszegét, amely az eszközvásárlási program három hullámában nőtt meg az elmúlt évtizedben. Maga az irányadó ráta egyelőre a piac várakozása szerint nem változik, de decemberben már jöhet az újabb szigorítás. Ha ennél lazább hangvételű jelzéseket küld ma este a Fed a piacoknak, akkor a dollár újabb ütést kaphat és így az euró/dollár árfolyam akár a minap elért 1,21 közeli kétéves csúcsról még tovább emelkedhet.
A forint az euróval szemben tegnap délután hullámszerű erősödéssel reagált 309 körülről 308-ig arra, hogy végül nem volt semmilyen nagy bejelentés az MNB-től, és azóta sem látszik érdemi elmozdulás. A reálgazdaságilag indokolthoz képest gyengébben tartott forint kapcsán érdekes kérdés lesz, hogy a jegybank még milyen eszközökkel rendelkezik, ha idővel újra szükség lenne további lazításra.
A forint tegnapi erősödésével párhuzamosan a zloty is erőre kapott, míg a bankpánik mellett az orosz rubel esett (az erősebb euróval szemben) és a líra-rand páros is gyengébb szinteken ragadt.
A dollár kis gyengülése és a forint erősödése együttesen a 256,5 körüli szintig visszasüllyesztette a bankközi árfolyamot.
Az észak-koreai feszültség mellett különösen érdekes, hogy a klasszikus menedékdevizának tekintett svájci frank tegnap új 2,5 éves mélypontra esett az erős euróval szemben 1,1570 körül és azóta is itt ragadt az árfolyam. A frank/forint árfolyam 267 körülig süllyedt, de augusztus elején már láttunk 264 körüli árfolyamot is, így itt most nem beszélhetünk új lokális forintcsúcsról.