Vámháború: Életbe léptek az unió ellenintézkedései

agrarszektor.hu
Mától az USA-ból érkező kukorica nehezebben jut be az uniós piacra, a jövő héttől pedig a szójaexportjuk torpan meg Kína kapuinál. Donald Trump amerikai elnök nem hagyott kétséget afelől, hogy ha ez bekövetkezik, akkor más területeken is büntetni fogja a világot, nemcsak az acél- és alumíniumtermékek terén. A németek élelmiszeripari bevételeiből minden harmadik euró a külpiacokról érkezik a kasszába. Érthető, ha aggódnak a kirobbant kereskedelmi háború miatt.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Mától - egy héttel korábban, mint ahogy azt eredetileg tervezték - büntetővámok léptek életbe Amerikával szemben, válaszlépésként az európai acélra és alumíniumra kivetett magas vámokra. Az Egyesült Államokból érkező kukorica, tőzegáfonya és bab behozatalát ezzel máris megnehezítette Európa. A tagállamok egyhangú döntése nyomán 25 százalékos büntetővám terheli ezen termékeket, az importáru értéke 2,8 milliárd euró. Kína - szintén az amerikai acél- és alumíniumipari büntetővámok miatt - július elsején készül 10 százalékkal megemelni a szója-, a  kukorica-, a búza- és hústermékek díjtételét.

Mi lesz most?

Donald Trump amerikai elnök azonban nem hagyott kétséget afelől, hogy ha ez bekövetkezik, akkor nemcsak az ipari termékek területén fogja büntetni a világot. Christoph Minhoff, a Német Élelmiszeripari Egyesülés főtitkára joggal aggódik a protekcionista "adok-kapok" miatt:  "Érthető az Európai Unió reakciója az Egyesült Államok lépéseire, mégis azon kellene munkálkodnunk, hogy ne kerüljünk egy olyan spirálba, amiből aztán nem tud kikeveredni a kereskedelem." Az exporttevékenység zavartalansága nagyon is fontos a német élelmiszeripar számára: minden harmadik eurót a külpiacokon keresnek meg. Az Európai Unió és Kína után Németország legfontosabb élelmiszeripari exportpartnere az USA. 2017-ben 1,7 milliárd euró értekben szállítottak ki ide árut.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?