Nyugat-Európa lefizeti Kelet-Európát, hogy előreléphessen a klímaügyben

agrarszektor.hu
Június 20-án Magyarország, Csehország, Észtország és Lengyelország megtorpedózta az unió 2050-re kitűzött klímatörekvéseit, majd közölték a követeléseiket. Ma eldől, ezekből mennyi teljesíthető. Az Európai Unió vezetői most tárgyalják meg azokat a lépéseket, amelyek a közösség klímasemlegességének eléréséhez szükségesek.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

Az úgynevezett Green Deal elfogadtatása az első komoly politikai kihívás Ursula von der Leyen, volt német védelmi miniszter számára, aki e hónapban vette át az Európai Bizottság vezetését. Az Európai Parlament elé terjesztett cselekvési terv költségvetését ő maga is az 1960-as évek amerikai holdraszálláshoz hasonlította. Hozzátette: "Egyesek szerint az átállás költségei túl magasak, de soha ne feledjük, mi lenne annak az ára, ha egyáltalán nem cselekednénk" - idézte az euractiv.com.

EZ IS ÉRDEKELHET

Ursula von der Leyen azzal biztatta a jelenlévőket, hogy a program végeredményben többet ad vissza, mint amennyit elvesz, továbbá senkit nem hagynak az út szélén.

Vagy mindenki számára megfelelő és méltányos lesz ez a cselekvési terv, vagy egyáltalán nem fog működni"

- intett. Az unió vezetőinek célja, hogy végre megállapodásra jussanak klímaügyben. Az októberi tárgyalásokat a keleti országok blokkolták, mondván, előbb szeretnék látni, milyen forrásokat biztosít az EU a szénalapú gazdaság zöldre váltásához. Közölték továbbá, hogy szerintük a nukleáris energia is csökkenti a károsanyag-kibocsátást. Egyúttal jelezték, hogy 100 milliárd euró plusz forrással "meggyőzhetőek" lennének.

Andrej Babis cseh minisztzerelnök sietve leszögezte: a 100 milliárd euróból országának 26,5 milliárdra lenne szüksége, és akkor is csak az uniós vállalások 80 százalékának elérését garantálja 2050-re. A jelek szerint a Bizottság hajlik rá, hogy megadja a kért összeget. Egyelőre nem tudni, hogy az összes atomerőművét leállító Németország mit szól ahhoz, hogy ezt a technológiát nettó zéró kibocsátású energiaforrásnak tekintse.

EZ IS ÉRDEKELHET

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?