Idén több pénz jut haszongalambra, kevesebb a tenyészbikákra

Idén több pénz jut haszongalambra, kevesebb a tenyészbikákra

agrarszektor.hu
Vannak ágazatok, amelyek jövőre sokkal jobban járnak, míg mások változatlan összegekkel, esetleg forráscsökkenéssel kell hogy számoljanak 2020-ban. Itt az agrárminiszter rendelte a 2020-as nemzeti támogatások forráselosztásáról.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

December 30-án megjelent az egyes agrártámogatások keretösszegét érintő módosításokról szóló 66/2019. (XII. 30.) AM rendelet. Ebből kiderül, hogy az állatbetegségek megelőzésére szánt 2019. évi keretet 9500 millió forintról 12.500 millióra emelték, amelyből 2500 millió forintot a baromfi ágazatban, 8500 millió forintot az egyéb állattenyésztési ágazatban, 1500 millió forintot a vemhes üszők állat-egészségügyi szolgáltatására, gyógykezelésére és immunizálására kell felhasználni. 2020-ban ugyanezekkel a számokkal kalkulálhatnak az állattartók.

Míg haszongalamb vásárlására idén csak 24 millió forint támogatási összeg állt rendelkezésre, addig 2020-ban már 100 millió forintra bővül a keret. A méhekre szánt összeg nem változik, a tenyészkosok beállítására viszont 300 millió forint helyett 450 millió forintot szánnak 2020-ban. Lényegesen csökken viszont a tenyészbikák beállításának támogatása, a korábbi 892 millió forint utrán jövőre legfeljebb 700 millió forintra számíthat az ágazat.

A beruházási kamattámogatás intenzitása is változik, már nem feltétlenül a regionális támogatási térkép alapján kerül meghatározásra, és függ attól is, hogy kis- vagy közepes vállalkozás igényli-e.

A részletek itt találhatóak meg.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?