Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Összhangban a gazdaságvédelmi akcióterv részleteinek bemutatására megrendezett webkonferencián bejelentett, a koronavírus-járvány (COVID-19) által érintett vállalkozások támogatására vonatkozó lehetőségekkel, elérhetővé vált a Versenyképesség növelő támogatásról szóló pályázati felhívás a vállalatok számára a Külgazdasági és Külügyminisztérium a koronavírus-járvány következtében szükségessé vált versenyképesség-növelő támogatásról szóló 7/2020. (IV.16) rendelete alapján, olvasható a HIPA oldalán.
A versenyképesség növelő támogatás célja, hogy a feldolgozóipari és üzleti szolgáltató központi szektorban működő közép- és nagyvállalatok számára segítséget nyújtson a koronavírus-járvány kitörése által nehéz helyzetbe kerülő vállalkozások számára a bevétel kieséseik és likviditási problémáik leküzdése érdekében. Az előleg formájában elérhető, vissza nem térítendő készpénztámogatás 2020. december 31-ig nyújtható a vállalatok számára, amelynek igénylése a pályázati adatlap és mellékleteinek a HIPA-hoz történő benyújtásával történik.
Módosítások kerülnek bevezetésre 2020. május 6-tól a 2020. április 21-től elérhető, a koronavírus járvány következtében fellépő gazdasági nehézségek leküzdését elősegítő, a versenyképesség-növelő támogatásról szóló Pályázati felhívásban. A pályázat eddigi működésének tapasztalataival összhangban a változások célja a támogatással kapcsolatban felmerülő adminisztráció könnyítése, az eljárásrend egyszerűsítése.
Az eljárásrend egyszerűsítése érdekében a pályázati anyag elektronikus benyújtását követően a vállalatoknak a módosítások bevezetésével 10 munkanapra emelkedik az eredeti dokumentum benyújtási határideje. A befogadó levél a pályázati anyagra vonatkozóan az elektronikus benyújtást követően már kiállításra kerülhet, azonban támogatói döntés csak az eredeti pályázati dokumentáció beérkezését követően születhet.
Az Európai Bizottság korábban jóváhagyta az 50 milliárd forint (körülbelül 140 millió euró) keretösszeggel rendelkező támogatási programot. A támogatás formáját tekintve vissza nem térítendő készpénztámogatás, amely 2020. december 31-ig nyújtható és előlegként fog a feldolgozóipari és üzleti szolgáltató központi szektorban működő közép-és nagyvállalatok számára rendelkezésre állni. A beruházási értékhez kötött támogatás mértéke nem haladhatja meg a 800.000 eurónak megfelelő forintösszeget. A támogatás keretösszegét a kormány a közelmúltban emelte meg 100 milliárd forintra.
A Versenyképesség-növelő támogatásról szóló módosított Pályázati Felhívást és kapcsolódó mellékleteket megtekintésére a fenti linken van lehetőség.