Nagy bejelentést tettek a britek a Brexit utáni állategészségügyi szabályokról

Nagy bejelentést tettek a britek a Brexit utáni állategészségügyi szabályokról

agrarszektor.hu
Az Egyesült Királyság bejelentése alapján késik a határellenőrzési folyamatok bevezetése Nagy-Britanniában. Azon intézkedések, amelyek a Brexit eredeti ütemezése szerint 2021. április 1-től léptek volna életbe, hathónapos haladékot követően, október 1-től lesznek érvényesek. A határellenőrzéseket és az új vámszabályokat a jövő év elejétől alkalmazzák. A halasztás célja, hogy a koronavírus által sújtott gazdaság újraindításához, valamint a nemzetközi kereskedelem talpra állításához elegendő időt nyerjenek az érintettek.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A világjárvány okozta társadalmi-gazdasági nehézségekre hivatkozva 2021. március 11-én jelentette be az Egyesült Királyság a Brexittel összefüggő új eljárásrend bevezetésének elhalasztását - olvasható a Nébih közleményében. A késleltetés a legtöbb érintett szakterületen 6 hónap, de egyes határellenőrzések és új vámszabályok bevezetése esetében 9 hónapot jelent.

2021. október 1-től lép életbe:

• Az előzetes regisztrációs és előjelentési kötelezettség az állati eredetű termékek (POAO), bizonyos állati melléktermékek (ABP), valamint a magas kockázatú, nem állati eredetű élelmiszerek esetében.
• Az állategészségügyi (export)bizonyítványok kiállításának kötelezettsége a POAO és bizonyos ABP kategóriák esetében.

2022. január 1-re halasztják:

• Az állati eredetű termékek (POAO), bizonyos állati melléktermékek (ABP), valamint a magas kockázatú, nem állati eredetű élelmiszerek határellenőrzésének bevezetését.
• A magas kockázatú növények határellenőrzésének bevezetését.
• Az alacsony kockázatú növények esetében az előértesítési és dokumentumellenőrzési kötelezettség bevezetését.
• A biztonsági és védelmi nyilatkozatok (SSD) meglétét.
• A termékek, szállítmányok beléptetésére kijelölt határállomásokon (BCP) a fizikai ellenőrzések bevezetését.
• Mindaddig érvényben marad a vámárunyilatkozatok utólagos - az áruk behozatalát követő 6 hónapon belüli - benyújtásának eljárásrendje is.

Az élőállatok, alacsony kockázatú növények és növényi termékek határellenőrzése 2022. március 1-től, a kijelölt határállomásokon (BCP) valósul majd meg. A változások részletesen, szakterületekre lebontva elérhetőek a Nébih portál Brexit tematikus aloldalán: https://portal.nebih.gov.hu/brexit

Címlapkép forrása: Getty Images
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?