Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A támogatás célja a húsmarhaállományok jólétének, tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítása. A felhívás mellékletében felsorolt húsmarhafajtákhoz tartozó, 7 hónapnál idősebb, nőivarú egyedekre vehető igénybe jelentős mértékű (50-100 ezer forint/egyed/év) támogatás. A nagyobb adminisztrációs munkáért és a többletvállalásokért cserébe a húsmarhatartók jelentős összegű támogatáshoz tudnak jutni - írja a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ).
Ki igényelheti a támogatást?
A támogatást olyan húsmarhatartók vehetik igénybe, akik naprakészen vezetik a telepi és a központi nyilvántartásukat, emellett megfelelnek az állatjóléti előírásoknak. A pályázóknak rendelkezniük kell FELIR-azonosítóval, a TIR-ben az állatok tartójaként kell szerepelniük, valamint a jelölési és nyilvántartási szabályokat be kell tartaniuk. Az ENAR-, TIR-nyilvántartások ellenőrizhetők online otthonról és bárhonnan, amit a támogatás benyújtása előtt célszerű megtenni. A jelentési határidők betartása nemcsak a húsmarha állatjóléti, de más állatalapú támogatások alapfeltétele is.
5 évre vonatkoznak a vállalások
A támogatási kérelmeket elektronikusan 2024 májusában lehet majd benyújtani. A kötelezettségvállalás 5 évre szól (2024. május 1. és 2029. április 30. között). Az állattartóknak a teljes időszak alatt be kell tartaniuk valamennyi vállalt kötelezettséget, és legalább a támogatói okiratban jóváhagyott állatlétszámot kell folyamatosan tartaniuk!
Támogatási összegek
A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 10 milliárd forint. Az Agrárminisztérium 4000 húsmarhatartó támogatását tervezi, ami ha megvalósul, akkor annak a forrásigénye a betervezett 10 milliárd forintnál jóval nagyobb lesz.
A cikk forrása: Magyar Állattenyésztők Szövetsége