Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A szántőföldi növénytermesztés, kertészet és szőlészet mellett, számos állattartó teleppel is rendelkezik, ahol több mint 14000 állatot látnak el minden nap. A hallgatók megismerkedhetnek a baromfi, a víziszárnyas, a nyúl, a sertés, a juh, a szarvasmarha, a bivaly, a szamár, a szarvas, valamint a ló tartástechnológiájával. Kaposvári tejelő tehenészetünkben már a legmodernebb fejőrobotos technológiával találkozhatnak a hallgatók. A tangazdaság 4 lovardájában a lovaglás mellett a fogathajtást is elsajátíthatják a fiatalok, de ezenkívül üzemeltetnek vadfeldolgozót, borászatot, étteremet, panziót, vadasparkot és múzeumot is - írja a MATE közleményében.
2023. január 1-jével a keszthelyi székhelyű Georgikon Tanüzem Nonprofit Kft. névváltoztatásával megalakult a MATE Tangazdaság Nonprofit Kft., mely a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) tangazdaságait üzemeltető, 100% tulajdonú gazdasági társaságaként az Egyetem gyakorlati képzési feladatait hivatott ellátni. A MATE Tangazdaság Nonprofit Kft. 2023 február 1-i dátummal integrálja a MATE Kaposvári Campusán, addig egyetemi keretek között működő tangazdasági egységet is. 2023. július 4-én a MATE Szent István Campusának tanüzemeit üzemeltető MATE Nonprofit Kft. - amely a tangazdaság üzemeltető tevékenységét a GAK Nonprofit Közhasznú Kft-től vette, szintén beolvadt a MATE Tangazdaság Nonprofit Kft. szervezeti egységei közé.
A cég 2023-ban a MATE három Campusán közel 2000 hektáron (Gödöllő, Keszthely, Kaposvár) végezte az Egyetem gyakorlati oktatási, kutatási és fejlesztési tevékenységét, főként a növénytermesztés és az állattenyésztés területén. 2023. szeptember 1-től a kaposvári MATE Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tangazdaságát is vállalatunk üzemelteti, így biztosítva a szakiskolai hallgatók gyakorlati képzését.
2025 őszéig a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem 3 milliárd forintos fejlesztéssel újítja meg a gyakorlati képzés infrastruktúráját, a MATE és a létrejött MATE Tangazdaság Nonprofit Kft. közel 2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a 2023-ban meghirdetett Vidékfejlesztési Programjának két pályázata (VP1-1.2.1-23 azonosítószámú „Bemutató üzemek támogatása”) keretében, mely az agrárium és a vidék lakosságmegtartó képességének erősítését szolgálja. Az Egyetem ezt az összeget további 1 milliárd forinttal egészíti ki, így mintegy 3 milliárd forint értékben újul meg a gyakorlati képzés infrastruktúrája az Egyetem három legnagyobb campusán. A projekt keretein belül történő infrastruktúrafejlesztés lehetővé teszi a gyakorlati növénytermesztés, állattenyésztés, növénynemesítés, műszaki ismeretek és az energetika egymásra épülésének, egy rendszerbe illesztésének modellezését és bemutathatóságát mind a hallgatók, mind pedig a gazdálkodók felé.
Tulajdonosi döntés alapján 2024. január 1-től megkezdődött a beolvadási folyamata a bőszénfai szarvasfarmnak (Kaposvári Campus Szolgáltató Kft.), a keszthelyi Georgikon Lovasoktatási és Lótenyésztési Központnak (MATE), a kaposvári Pannon Lovasakadémiának (MATE), illetve a Budai Campus soroksári kertészeti tangazdaságának (MKSZN Nonprofit Kft.), így már szinte az agrárium összes ágazatában biztosítani tudjuk a MATE képzésein résztvevő hallgatók részére a gyakorlati képzést. A cégbíróság 2024. július 11-én bejegyezte, hogy a MATE Tangazdaság Nonprofit Kft, az MKSZN Nonprofit Kft. és a Kaposcári Campus Nonprofit Kft. beolvadt a GAK Nonprofit Kft-be, az eljárás 2024. július 31-én befejeződik, augusztus 1-től létre jön az új cég, MATE Tangazdaság Nonprofit Kft. névvel.