A 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok szervezői mindig is a hagyományok megtartására és egyben a szakmai fejlődésre összpontosítottak. A szakkiállítást megelőző, mára már hagyományosnak mondható díjátadó eseményen elhangzott: a szervezők célja a kiállítások során nem csupán a régi szokások tisztelete volt, hanem az a törekvés is mindig szerepet kapott, hogy a legfrissebb fejlesztések és újdonságok is helyet kapjanak a rendezvényen.
A szakkiállításon idén is jelen lesznek azok a kiállítók, akik elkötelezettek a magyar mezőgazdaság előmozdítása iránt, és nem csupán megélni, de fejlődni is szeretnének ezen a területen. A szervezők az elmúlt években komoly infrastrukturális fejlesztéseket hajtottak végre annak érdekében, hogy a kiállítást zökkenőmentesen és magas színvonalon tudják megrendezni.
A teljes mezőgazdaság keresztmetszete
Az esemény eredetileg egy szűkebb körű állattenyésztési szakmai találkozóként indult, de mára már átfogja a mezőgazdaság teljes spektrumát. Kertészeti és szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó kiállítók is jelentős számban képviseltetik magukat az eseményen. Emellett fontos háttéripari szakkiállítók és szolgáltatók is jelen vannak, így a mezőgazdasági termelők teljes körű betekintést nyerhetnek az agrárium fejlődésének főbb irányairól és az aktuális újdonságokról. A mostani rendezvény a szokásosnál is több külföldi vendéget, kiállítót vonz, ahogy egyre több a háttéripari kiállítók száma is.
XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok programjai
Mint minden évben, idén is kiemelt fontossággal bírt a szakmai zsűri általi munkabírálat. A pályázatok értékelését soha nem a kiírók vagy a kiállítás szervezői végzik, hanem elismert szakemberek és az egyetemek kiváló szakértői alkotják azt a testületet, amely felelős a beérkező pályaművek minőségének felméréséért. Ennek következtében a díjakat egyértelműen szakmai elismerésként lehet értékelni.
Szakmai program és párbeszéd
Az idei esztendőben a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel fogtunk össze azzal a céllal, hogy egy komoly szakmai konferenciát szervezzünk és tartsunk meg a rendezvényen – mondta el az eseményen Antal Gábor, a Hód-Mezőgazda Zrt. vezérigazgatója.
Hozzátette: a rendezvény két napján, csütörtökön és pénteken kerekasztal-beszélgetések, valamint szakmai előadások lesznek. Ennek a fenntarthatóság és a jövőbeni állattenyésztés lesz a témája, a különböző előadásokkal igyekeznek az előadók megvilágítani azt, hogy milyen lehetőségek vannak a szektor szereplői előtt, milyen út vezet oda, hogy a jövőben az állattenyésztést meg tudják tartani a termelők, miközben rendkívül sok támadás éri a szektort.
A kiállításon rendezendő konferenciák
Mint fogalmazott: nem elég az időjárás viszontagságainak problémaköre, a különböző zöld ideológiák az állattenyésztést teszik felelőssé és bűnössé azért, hogy a bolygónk éghajlata felmelegszik.
Újdonságok a kiállításon
Hozzátette: a szakmai előadások lebonyolítása során a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) is nagy szerepet kap.
A technikai lehetőségekkel kapcsolatban megjegyezte azt is, hogy a rendezvény portálján folyamatosan lehet vásárolni a kiállításra a jegyeket, kedvezményesebben, mintha az érdeklődők személyesen vásárolják meg. Ez egy lehetőség is egyben azoknak, akik a digitális vívmányokat használják és alkalmazzák. Az idei évben újra lesz buszjárat, amely a városból félóránként járnak a kiállítás helyszínére.
Állattenyésztési és mezőgazda napok – térkép
A szervezők a tavalyi esztendőben, a Hód-Mezőgazda Zrt.-vel együtt kialakított egy tanösvényt a kiállítási területen, és a tananyag egy szeletét mutatják meg az érdeklődőknek. Ezen belül a talaj kiemelt szerepet kap, tavaly talajszelvény bemutatására is sor került.
Hód-Mezőgazda Tanösvény – edukációs szakmai program
Antal Gábor szerint a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok hiánypótló kiállítás a hazai agráréletben, amely elsősorban továbbra is az állattenyésztésre fókuszál.
Az állattenyésztés mellett ugyanakkor természetesen megjelenik a rendezvényen a kapcsolódó növénytermesztés, háttéripar, és minden más, fontos szereplő is, hiszen hagyományosan jelen vannak a bankok, a pénzügyi szektor is.
A 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok DÍJAZOTTJAI
Magyar Növénytermesztésért Termékdíj Pályázat 2024
Dr. Gyuricza Csaba – a termékdíj pályázatok fővédnöke
A zsűri tagjai:
- Prof. Dr. Gyuricza Csaba – a MATE (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) rektora, a zsűri elnöke, egyben a termékdíj pályázatok fővédnöke
- Sipos József – címzetes egyetemi docens, a Sumi Agro Hungary Kft. munkatársa, a Sipos Gazda brand tulajdonosa
- Dr. Molnár Tamás Géza Ph.D – az SZTE (Szegedi Tudományegyetem) Mérnöki Kar Gépészeti Intézet docense
Növénytermesztés
Inputanyagok (vetőmag, agrokemikália), termesztéstechnológia 2024
Nagydíj: Agrova Kft. – Speciális mikrobiológiai talajoltó készítmények a talaj foszforkészletének feltárására
ÁLLATTENYÉSZTÉSI TERMÉKDÍJAK 2024
A zsűri tagjai:
- Dr. Wagenhoffer Zsombor – a Magyar Állattenyésztők Szövetsége ügyvezető igazgatója, aki egyben a zsűri elnöke
- Dr. Sallai László – a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának főiskolai docense
- Dr. Annaházi László – az Anipharma Kft. ügyvezető igazgatója
Állategészségügy, szaporodásbiológia, élelmiszeripar
Nagydíj: Zilda Tejüzem – Makrom Kft. – Embrió Kft.– MTKI Kft.: A2A2 tejtermékek előállítása komplex rendszerben.
Termékdíj pályázatok díjkiosztó ünnepsége
Fotók: Hód-Mezőgazda Zrt.
Forrás: www.agronaplo.hu
(x)