Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egy Győr-Moson-Sopron megyei, egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és egy Bács-Kiskun megyei kérődző állományban is kimutatta a Nemzet Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma a kéknyelv betegséget. Emellett új kitöréseket jelentettek Ausztriában és Szlovéniában, a magyar határhoz közel eső településekről is, ezért az állategészségügyi hatóság megszüntette a megfigyelési területeket és az ország teljes területét egységesen védőkörzetté nyilvánította.
A laborvizsgálatokon 2015 novemberében vett vérminták bizonyultak pozitívnak, amelyet ezúttal is a vírus 4-es szerotípusa okozott - közölte a Nébih. Ezzel egy időben bejelentés érkezett az Európai Unió Bizottságához az osztrák állategészségügyi hatóságtól három ausztriai, a szlovén állategészségügyi hatóságtól pedig egy szlovéniai, a magyar határ mellett lévő területen talált, 4-es szerotípus által okozott kéknyelv kitörésekről.
Az újonnan bejelentett hazai esetek miatt a korábban elrendelt védőkörzetet jelentősen módosítani kellett, így a kéknyelv betegség szempontjából Magyarország teljes területe védőkörzetnek minősül. Ez a változás a belföldi kereskedelem egyszerűsödését hozza magával, mivel az egységes védőkörzeten belül a fogékony állatok szállítása enyhébb feltételek mellett lehetséges, mint a különböző állategészségügyi státuszú védőkörzet és megfigyelési körzet esetén. Ezt az intézkedést azonban mindaddig nem lehetett megtenni, amíg hazánk egyes megyéinek teljes területe vagy azok jelentős része a betegségtől mentes volt.
Mint ismert, a Nébih az utóbbi időszakban egyre több állattartó telepen mutatta ki a vírust. Úgy tűnik, a kórokozó megállíthatatlanul terjed, ezért kellett a védőkörzeteket is időről-időre módosítani. A vírus a kérődző állatokat támadja meg, az emberre nem jelent veszélyt.