Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az antibiotikumok indokolatlan, illetve helytelen használata következtében a baktériumok egyre ellenállóbbak lesznek velük szemben, vagyis az antibiotikumot tartalmazó szerek kevésbé lesznek hatékonyak egy-egy betegség kezelésében. Ez pedig különösen érzékenyen érintheti Magyarországot, mivel az Európai Gyógyszerügynökség legutóbbi jelentése szerint hazánk a negyedik helyen áll az egységnyi állati termékre vetített antibiotikum-felhasználás rangsorában, mivel az állatorvosok gyakran az egész állománynak felírják azt a gyógyszert, amire csak egy kisebb csoportnak lenne szüksége.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriumi, monitoring vizsgálati eredményei arra is rámutattak, hogy a rezisztencia számos baktériumfaj és antibiotikum esetében nálunk a legelterjedtebb. A probléma súlyosságát felismerve 2019 szeptemberében a Nébih az Agrárminisztériummal közösen új ismeretterjesztő és szemléletformáló programot indított, valamint egy a program céljaival összehangoltan működő honlapot is megalkotott, "Meddig hat?" címmel. Az oldalon több irányból lehet tájékozódni az antibiotikum-rezisztenciáról. A honlap arra vállalkozik, hogy közérthető formában fogja átadni a szakmai és hiteles forrásokból származó, széles spektrumú ismereteket a témában.
A honlapon megjelenő cikkek, tanulmányrészletek, kutatási eredmények és infografikák az állategészségügy helyzetéről, valamint az állati és emberi egészség közötti összefüggésekről is felvilágosítással fog szolgálni. A közreadott ismeretanyag egyik legfontosabb része az az új animációs kisfilm, amelyet a YouTube-on publikáló Zállatorvos (dr. Simanovszky Zoltán) készített a Nébih felkérésére.
A Nébih az ősz folyamán a saját és a Szabad a gazdi állatvédelmi program Facebook-oldalain fogja népszerűsíteni az új kezdeményezést, valamint egy, az antimikrobiális rezisztencia működésének, kialakulásának jobb megértését segítő, edukatív kvízjáték-sorozatot is indítani fog a témában.