Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az elmúlt hónapban, a Nébih és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az ország több városában szervezett tájékoztató fórumokat, amelyeken Bognár Lajos, országos főállatorvos az ASP-vel kapcsolatos legújabb hírekről és intézkedésekről számolt be - írja a magyarmezogazdasag.hu. Az afrikai sertéspestis betegség elleni védekezés legfontosabb és leghatékonyabb eszköze a megelőzés, ezért is kiemelten fontos minden olyan esemény, amely lehetőséget biztosít az érintettek tájékoztatására, a figyelemfelhívásra, illetve az esetleges bizonytalanságok, félreértések gyors, egyértelmű tisztázására.
A NAK rendezvénysorozatának valamennyi állomásán (Miskolcon, Nádudvaron, Budapesten, Kiskunfélegyházán és Tatán) Bognár Lajos országos főállatorvos személyesen tájékoztatta a résztvevőket a legfontosabb tudnivalókról és aktualitásokról. A rendezvény kapcsán általánosságban elmondható, hogy jellemzően az érintett célcsoportok mindegyikéből érkeztek résztvevők: állattartók, tenyésztőszerveztek, élelmiszervállalkozók, és állatorvosok is részt vettek az eseményen. A háztáji állattartótól a nagy mezőgazdasági vállalkozásokig, a kistermelői élelmiszer előállítóktól a nagy kapacitású vágóhidakig egyaránt érkeztek hallgatók, de a résztvevők között állatforgalmazók, kereskedők, szállítmányozók, valamint szolgáltató és hatósági állatorvosok is akadtak.
A rendezvények alkalmával megfogalmazott kérdésekből egyértelműen kitűnt, hogy az ágazatai szereplők tisztában vannak az afrikai sertéspestisnek a szektort fenyegető valamennyi közvetlen és közvetett veszélyével. Ugyanakkor egy olyan tendencia is megfigyelhető, hogy az érintettek egy része abban bízik, létezik olyan konkrét eszköz vagy eljárás, amely alkalmazása biztosítékot jelenthet számukra a betegség megelőzésében. Éppen ezért országos főállatorvos úr minden esetben kiemelten hangsúlyozta, hogy az eredményes védekezés záloga az állategészségügyi és járványvédelmi szabályok fokozott és folyamatos betartása.