Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az eset e hét hétfőjén, Délnyugat-Angliában történt, ahol egy vemhes juhot egy illegálisan az állomány fölé berepülő drón ijesztett halálra. Korábban is volt már arra példa, hogy a legelő állatokat pilóta nélküli légijármű zavarta meg, ám ekkor nem történt más, mint hogy a birkák körbe-körbe rohangáltak, az egész állomány úgy áramlott, mintha egy kutya tört volna rá - számolt be akkor a juhász. Hozzátette: az állatokat hajtó idegen kutyát egyszerűen lelőtte volna, de a drónnal nem tudott mit kezdeni. A mostani eset azért súlyosabb, mert a vemhes anyajuh érzékenyebb volt a külső hatásokra, így belepusztult az ijesztgetésbe.
Az Európai Bizottásg 2019/947 végrehajtási rendelete a pilóta nélküli légi járművekkel végzett műveletekre 2019. május 24.-én látott napvilágot. A mezőgazdaságban számos olyan speciális cél van, ahol a drónok alkalmazása előnnyel járhat, ilyen a növényállomány és a talajadottságok felmérése, a növényvédelem, de akár a szórvavetés is. Továbbá vannak, akik éppen a juhok terelésére és az állomány megfigyelésére használják a légijárművet. Legutóbb márciusban írtunk róla, hogy egy új-zélandi marha- és juhtartó gazdaságban kutyák helyett drónokat használnak az állatok terelésére. Ezek a drónok akár ugatni is képesek.
A fenti esetből leginkább az a tanulság, hogy másik ember tulajdonát, magánszféráját semmiképpen se veszélyeztessük drónokkal. A gazdálkodó jobban tudja, hogy milyen esetekben milyen célra vethető be ez a légijármű.