Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az EU-ban a bárányárak az elmúlt két hónapban az 565-575 euro/100 kg közötti ársávban mozogtak, mivel az éttermek újbóli megnyitása egész Európában támogatást nyújtott a piacoknak - írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Az árak tehát csak kis ingadozást mutattak az elmúlt időszakban, annak ellenére, hogy a jelentések megnövekedett kínálatról számoltak be. A tartósan meleg és száraz időjárás Európa nagy részében arra ösztönözheti a gazdákat, hogy az állatokat a szokásosnál korábban forgalomba hozzák.
A nehézbárány-átlagár az EU-ban a 2020. június 21-ével záruló 25. héten 571,57 euro/100 kg volt, az előző héthez viszonyítva ez 0,6 %-os csökkenést jelent, de ez az ár még mindig 6 %-kal magasabb, mint az az előző év azonos időszakában volt. Azon dél-európai országokban, ahol a COVID-19 járvány következtében bevezetett korlátozó intézkedések miatt várhatóan a turizmus az idei évben − a normál szezonhoz képest − késedelemmel indul be, jelentős áremelkedést tapasztaltak. Spanyolországban +3,6 %-os, Portugáliában +3,5 %-os, Cipruson +2,7 %-os, Franciaországban pedig +0,5 %-os áremelkedést rögzítettek. Az árak azonban Írországban (-4,5 %) és az Egyesült Királyságban (-5,4 %) jelentősebb mértékben mérséklődtek, Németországban stabilak maradtak (-0,2 %), míg és Hollandiában enyhébb mértékben (-1,4 %) csökkentek.
Az EU juhhús-behozatala alacsonyabb volt, mint az elmúlt években, bár az EU-27 legfrissebb importadatait nagymértékben befolyásolja, hogy az az Egyesült Királyság kereskedelmi statisztikai adatait is magába foglalja. Az EU-27-be irányuló brit export 2020 első négy hónapjában 35 %-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest, és ez az összes behozatal 19 %-os mérséklődését eredményezte. Ugyanakkor elmondható, hogy az EU Új-Zélandból származó behozatala alig változott, az csupán 4 %-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest.