Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Lázár János, állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztos a megállapodás alkalmából tartott online sajtótájékoztatón elmondta: a kormány célja egy "agrárfordulat" elérése, ehhez pedig szükség van az állattenyésztés megerősítésére. A kormánybiztos szerint az állattenyésztés fejlesztéséhez három dolog kell: politikai szándék, technológiai váltás és oktatás, utóbbiban kulcsszerepe van az állatorvosi képzésnek. Fontos, hogy az Állatorvostudományi Egyetemen minél többen a haszonállatok felé forduljanak a kisállatokkal szemben.
A sajtótájékoztatón elhangzottak szerint a megállapodás célja, hogy a létrejövő együttműködésnek köszönhetően, az állatorvostan-hallgatók megismerhessék a gazdasági haszonállatok és lovak tartását, az állattartás gyakorlati technológiai elemeit, menedzsmentjét és munkafolyamatait, továbbá, hogy a legmodernebb, 21. századi technológiát képviselő, robottechnikát alkalmazó nagyüzemi tejelő tehéntartás, a tradicionális és sportcélú lótartás, valamint a nagyüzemi juhtartás gyakorlatáról szerezzenek tapasztalatokat.
Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora kiemelte: már évekkel ezelőtt elhatározták, hogy a hallgatóikat a magyar agrárium, az állattenyésztés szolgálatába próbálják állítani. Ezt csak akkor lehetséges, ha a hallgatók megismerik a haszonállatokat is, ehhez vezették be a hetesi szolgálatot a tangazdaságban az első és második egyetemi évben. A mezőhegyesi Ménesbirtoknak és az ott lévő modern tehenészeti telepnek köszönhetően a jövő technológiáit ismerhetik meg a hallgatók.
A Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. fogadja a hallgatókat, hetes váltásban tíz embert Mezőhegyesen, ahol a modern robottechnikára épülő tehéntartást, illetve a hagyományos lótartást alapjaiban ismerhetik meg. A harmadéves hallgatók ezt követően kezdik meg a klinikai tanulmányaikat - tette hozzá a rektor.