Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
2021 első hat hónapjában a magyar élőbárány-export mennyiségben 15 százalékkal, 4 ezer tonnára csökkent, ugyanakkor az értéke 6 százalékkal, 7 milliárd forintra nőtt az előző év azonos időszakához képest a KSH adatai szerint - írja a Világgazdaság. A kivitel visszaesésében meghatározó volt, hogy az exportból 65 százalékkal részesedő Olaszországba 23 százalékkal kevesebb bárány került, ezzel szemben a Németországba irányuló export 17 százalékkal emelkedett. A szakértők szerint az olasz export csökkenését részben az ottani fogyasztói szokások változása okozza, hiszen míg korábban az ünnepekre jellemzően egész bárányt vásároltak, most már csak egy-egy részt vásárolnak. Az élőbárány-import mennyisége 79 százalékkal csökkent 2022 első öt hónapjában az előző évihez képest, ugyanakkor ez csak 28 tonnával jelentett kevesebbet. A legtöbb élő bárány Franciaországból származott.
Az árakat tekintve Magyarországon a könnyű és a nehéz bárány termelői ára 2022 január-júniusában 14, illetve 16 százalékkal emelkedett 2021 azonos hónapjainak átlagárához viszonyítva. A könnyű bárány átlagára így 1459, a nehéz bárányé pedig 1386 forint volt az első hat hónapban. Az Európai Uniót nézve a könnyű bárány ára a szezonális hatásoknak megfelelően alakult az év első huszonkilenc hetében, 10 százalékkal volt magasabb az előző év azonos időszakához képest, míg a nehéz bárány ára 9 százalékkal emelkedett ugyanekkor. Magyarország legnagyobb exportpiacán, Olaszországban a könnyű bárány ára 10 százalékkal nőtt a vizsgált időszakban.