Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Miután lezárult az egységes kérelmek benyújtási időszaka, az Agrárminisztérium, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a Magyar Államkincstár együttműködésének köszönhetően elérhetővé váltak az egységes kérelmek kapcsán leggyakrabban felmerült kérdések és az azokra adott válaszok. A folyamatosan frissülő tematikus gyűjteményben most az Agro-ökológiai Programot, a Gazdálkodási naplót, a Területi Monitoring Rendszert, a mobilGAZDA-t, illetve az ENAR rendszert érintő kérdés-válasz párokat olvashatják az érdeklődők a honlap GYIK menüpontjában.
Többek között az alábbi kérdésekre találhatóak itt meg a válaszok:
- Méhkímélő vegyszerek használat választás esetén amennyiben az adott évben nem használ rovarölő szert egyáltalán, teljesült-e a vállalás?
- Szakaszos legeltetés esetén a szakaszok mérete (minimum és maximum), a legeltetési napok száma (min. max.), a pihentetési napok száma (min. max.) és az állatlétszám mi alapján kerül meghatározásra?
- Szakaszos legeltetésnél 12 nap lehet max. 1 legelőkertet legeltetni, hány nap múlva lehet újra legeltetni ezen a területen?
- Húshasznú anyatehén támogatás esetében a kiesést, pótlást hogy kell szabályosan átvezetni?
- Anyajuh támogatás esetén a kieső egyedeket kötelező-e vagy csak ajánlott pótolni? Mivel az új rendszer szerint az állatok fülszám szerint fognak megjelenni, és ha a termelő az összes állatára igényel támogatást, úgy a tenyészetéből nem fog tudni egyedet pótolni kiesés esetén. Továbbá lesz-e szankció, ha ilyen esetben nem tudja az egyedet pótolni?
- Hízottbika támogatás esetén hogyan igazolja az apaállat használatát az a termelő, aki más tenyészetből vásárolt növendék állatot? Mivel ebben az esetben ő nem fog rendelkezni az állat termékenyítési adataival (termékenyítési jegy stb)?
- Tejhasznú támogatásban résztvevő állatoknak kell-e minden évben elleniük, illetve ugye itt is a kötelező a termékenyítések során szakszerű apaállathasználat, azaz a születendő borjúhoz tartozzon szakszerű apaállat?
- Az egységes kérelemben igényelhető támogatások közül melyiknél kell elektronikusan vezetni a gazdálkodási naplót?
- Mi az a területi monitoring rendszer?