Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Előbb április 19-én Révfülöpön, majd egy nappal később Balatonlellén fogtak ki 1-1 tokhalat horgászok a Balatonból. Mivel nem tudták pontosan meghatározni a halak faját, visszaengedték a Balatonba. Attól tartottak, hogy esetleg védett vágó tok, vagy „nem fogható” státuszba tartozó kecsege akadt horgukra. A tokfélék meghatározásában akkor lehet könnyen egyértelmű álláspontra jutni, ha rendelkezésre áll alulnézeti fotó, amelyen megvizsgálhatók a szájnyílás, a bajuszszálak, illetve az orr formai jegyei, illetve egymáshoz viszonyított helyzetük - írja a szervezet honlapján.
Mivel ilyen fotók nem álltak rendelkezésre, három halbiológus és egy toktenyésztéssel foglalkozó ember segített a meghatározásban, és egybehangzóan megállapították, hogy mindkét hal lénai tok, vagy más néven szibériai tok (Acipenser baerii) fajba tartozik. Ezt a fajt előszeretettel tenyésztik étkezési célra és több hazai horgásztóban is megtalálható, azonban nálunk idegenhonos, így jelenléte nem kívánatos. A Balatonban egyébként sem tudni őshonos tokféle előfordulásáról, így nagyon kicsi az esélye, hogy ilyen hallal találkozhatnak a balatoni horgászok. A Balatonban megjelenő lénai tokok minden bizonnyal a vízgyűjtőn létesült halgazdálkodási létesítményekből szökhettek meg. Ha valaki idegenhonos lénai tokot fog a Balatonból, akkor semmiképp ne engedje vissza a tóba, illetve annak érdekében, hogy a fogott tokféle meghatározása pontos legyen, a halat alulról, a szájkörnyéken kell vizsgálni, illetve ugyaninnen fotózni.