Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Mintegy 8 ezer kiskérődzőt öltek már le és több mint 200 ezret vizsgáltak meg Görögországban, főként a középső thesszáliai régióban, ahol a hatóságok július 11-én észlelték először a PPR-járvány kitörését. Erről Georgios Stratakos, a mezőgazdasági minisztérium vezető tisztviselője számolt be a Reutersnek. A hétvégén további két esetet észleltek a középső Larissa régióban és a déli Korinthosz térségében található gazdaságokban - közölte a mezőgazdasági minisztérium hétfőn.
A biztonsági intézkedések országszerte történő szigorítását a minisztérium megelőzési okokból szükségesnek tartja, mivel ez a betegség terjedésének korlátozását és felszámolását célozza
- olvasható a szaktárca közleményében.
A PPR-t először 1942-ben írták le Elefántcsontparton, és azóta világszerte elterjedt. Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) becslése szerint a betegség évente akár 2,1 milliárd dollár veszteséget is okoz a világon. Georgios Stratakos szerint Görögországban él a legtöbb kecske Európában. Tejük, amelyet a Görögország védjegyévé vált feta sajthoz használnak fel, jelentős gazdasági tényező.
Amint egy gazdaságban egy PPR-es esetet észlelnek, a teljes állományt leölik, az érintett gazdaságot fertőtlenítik, és a hatóságok az Európai Unió által meghatározott protokolloknak megfelelően a közeli területeken lévő állatokat is megvizsgálják a betegségre. Görögország folytatja az esetek járványügyi elemzését és az „esetleges gyanús import” útvonalakat, hogy meghatározzák a járvány forrását - közölte a mezőgazdasági minisztérium.