Újabb pontokkal bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos megfigyelő hálózata. A heti rendszerességű csapdázási adatok segítséget nyújtanak a gazdálkodóknak, hogy időben elvégezzék a szükséges növényvédelmi kezeléseket - írja közleményében a NAK. A tavasz beköszöntével a kártevők aktivitása is növekszik. A növényvédelmi előrejelzés elengedhetetlen a védekezés optimális időpontjának meghatározásához. Mivel sokszor rövid az az időszak, amikor a károsító még sebezhető és növényvédőszeres kezeléssel megakadályozható a kártétel, ezért az előrejelzés mindig egy adott területre és csak egy bizonyos időintervallumra érvényes.
A sikeres védekezéshez nyújt segítséget a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos megfigyelő hálózata, mely az idei évtől megnövelt számú előrejelzési ponttal folytatja a kártevők megfigyelését.
A vadgesztenye aknázómoly rajzását 10 helyszínen (Bp. III., Bp. VIII., Bp. XI., Debrecen, Hatvan, Kecskemét, Maroslele, Siklós, Tanakajd), a gyümölcskártevők rajzását 8 helyszínen (Bp. XI., Budakalász, Debrecen, Győr, Kecskemét, Maroslele, Siklós, Zalaegerszeg), a selyemfényű puszpángmoly rajzását 6 helyszínen (Bp. VIII., Debrecen, Maroslele, Siklós, Székesfehérvár, Szombathely), a kéregmolyok rajzását 2 helyszínen (Bp. XI., Budakalász), az amerikai szőlőkabóca rajzását 1 helyszínen (Siklós) követik nyomon.
Az utóbbi napok meteorológiai előrejelzései alapján a növekvő átlaghőmérsékletek miatt indokolt a kártevők megfigyelésének megkezdése. Március utolsó hetében a gyümölcskártevők és a vadgesztenye aknázómoly csapdáit helyezték ki a NAK szakemberei. A többi rovarfaj megfigyelése később, ökológiai igényüknek megfelelően kezdődik meg. A fogási adatokról hetente a kamara honlapjáról tájékozódhatnak a gazdálkodók.