Nem csitul a járvány a lengyeleknél: szigorú intézkedésekre készül az EU

Nem csitul a járvány a lengyeleknél: szigorú intézkedésekre készül az EU

agrarszektor.hu
Az Európai Bizottság jövő héten rendkívüli intézkedéseket készül bevezetni a madárinfluenza terjedésének megállítására Lengyelország két régiójában. A döntés oka, hogy az elmúlt két hónapban 73 járványkitörést regisztráltak az országban - írta meg a Reuters.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Az Európai Bizottság szóvivője nemrég közölte, hogy sürgősségi intézkedéseket fogadnak el a madárinfluenza terjedésének megállítására Lengyelország két régiójában. Mint ismeretes, az elmúlt két hónapban 73 megerősített magas patogenitású madárinfluenza (HPAI) járványkitörést regisztráltak Lengyelországban, amelyek közül 53 a Mazóviai és a Nagy-Lengyelországi vajdaságokban történt.

A Bizottság várhatóan a jövő héten fogadja el az intézkedéseket. Ezek a megelőzési lépések megtételével a lengyel baromfiipar szélesebb körű védelmét is szolgálják - közölte a szóvivő. A szakember nem részletezte, hogy a rendkívüli intézkedések pontosan mit foglalnak magukban, de elmondta, hogy ezeket megvitatták a nemzeti és regionális hatóságokkal, amelyek egyetértettek velük.

A Reuters portál érdeklődésére a lengyel mezőgazdasági minisztérium közölte, hogy a rendkívüli intézkedések elsősorban a korlátozás alá eső területen új gazdaságok létesítésének tilalmát érintik, amíg a HPAI-járványt nem sikerül megfékezni. Mint írták, a lengyel hatóságok intenzív párbeszédet folytatnak az Európai Bizottsággal a területi korlátozások csökkentése és a baromfiból származó egyéb termékek mozgására, valamint a baromfikeltető üzemek tevékenységére vonatkozó eltérések megszerzése érdekében.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?