Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A vízlábnyom hálózat (Water Footprint Network) egy hollandiai székhelyű szervezet. 2008-ban alapították, a fenntartható és igazságos vízhasználat világszintű előmozdítása érdekében.
A szervezetet az UNESCO Víztudományi Oktató Intézetének (IHE) kezdeményezésére alapult, a WWF, a Coca Cola, a Nestlé, az Üzleti Világtanács a Fenntartható Fejlődésért (WBCSD) és Arjen Y. Hoekstra a hálózat jelenlegi tudományos igazgatója, együttes tagságával, közel 10 évvel ezelőtt. A csoport azóta folyamatosan bővül.
A vízlábnyom lényege tulajdonképpen az, hogy az Európai Unió tagországait tájékoztassa arról, hogy milyen vízhasználati tevékenység vezet hatékonyabb mezőgazdasági termeléshez. Így pontosabban lehet felmérni, hogy hol, melyik tagállamban produkálnak jobb hozamot a magasabb vízigényű növények, mely információ élelmiszerbiztonsági szempontból is fontos.
Spanyolországban például vízgazdálkodási szempontból nem érdemes sok búzát, vagy éppen rizst termeszteni, mivel a napsütéses órák száma, illetve a hőmérséklet is magasabb, a száraz klíma pedig nem kedvez ezeknek a vízigényes növényeknek..
A szervezet munkáját nehezíti a nagy mennyiségű hiányzó adatállomány a tagállamoktól, ezek hiányában ugyanis a vízlábnyom hálózat érdemben nem tud hozzájárulni a vízgazdálkodás gazdaságos és eredményes fejlesztéséhez az Európai Unió területén.
Az információ hiánya mellett a másik fő probléma az, hogy az élelmiszer-biztonsággal kapcsolatos kérdések egyre gyakoribbak, mivel minden ország másként értelmezi a biztonságos élelmiszerek fogalmát, mely ellentét a hálózat munkáját nagyban akadályozza.