Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A Hegyközségek Nemzetközi Tanácsa hírül adta, hogy EU Bizottsága engedélyt adott a borkészítés szabályaitól való eltérésre, tíz kérvényező országnak, így a holland, brit, dán, belga, német, osztrák, szlovák, cseh, szlovén és magyar borászok az előírtnál nagyobb mértékben javíthatják fel termékeikben a cukorfokot.
Ez a rendelet minden 2010-ben szüretelt szőlő mustjára, részben erjedt mustjára és még erjedésben lévő új borára érvényes. Fontos, hogy ez a rendelet az Official Journal of the EU-ban történt kihirdetésre, és a hirdetmény megjelenését követő harmadik napon lép életbe. Ráadásul az így feljavított borokban az alkohol nem haladhatja meg a 12,5%-ot.





