Sikeres borárverés a krasznahorkai vár felújításáért

agrarszektor.hu
Három és fél millió forint folyt be a Pannónia Női Borrend által a leégett krasznahorkai vár felújításáért rendezett szerdai budapesti borárverésen.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Krasznahorka 13. századi vára március 10-én szenvedett komoly károkat: a két tizenéves figyelmetlensége miatt kitört tűzben leégett a teljes tetőszerkezet, megsérült a várfal egy része, és számos műkincs is elpusztult; a kár 8 millió euróra tehető. A szlovákiai vár helyreállításáért azóta több jótékonysági rendezvényt és gyűjtést szerveztek.

Keményné Koncz Ildikó, a Pannónia Női Borrend elnöke az MTI-nek csütörtökön elmondta, hogy a Vörösmarty téri irodaházban megtartott szerdai aukciójukon szereplő borok összkikiáltási értéke 1,5 millió forint volt, és a 3,5 milliós bevétel a rendezők várakozásait is felülmúlta. A borrend elnöke felhívta a figyelmet a 2013. február 28-ig bármely mobilszámról hívható adományvonalra, amelyen a 13600-as hívószám után az 59-es kódot beütve 250 forinttal lehet támogatni a történelmi vár felújítását. A rekonstrukció adományszámlájára, a 12001008-00115061-00300003 számlára készpénzt is utalhatnak a segíteni szándékozók.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 28. 18:34