Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A tulajdonosi jogokat gyakorló Földművelésügyi Minisztérium kezdeményezésére végelszámolás indult a TIG-nél - erősítette meg az agrárszektor.hu értesüléseit Börcsök Sándor végelszámoló. A végelszámolást a szintén állami tulajdonú Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. végzi. Mivel ugyanis a TIG állami tulajdonú cég, végelszámolására is csak állami tulajdonú szervezet jogosult.
A folyamat végén a TIG Kft. jogutód nélkül megszűnik. A végelszámolás október közepén kezdődött, és két évig tarthat. A cég nem fizetésképtelen, ezért a végelszámoló a cégvagyonból kifizetheti a hitelezőket, a fennmaradó összeggel pedig elszámolhat a tulajdonossal.
A tulajdonos hatás- és jogkörébe tartozik, hogy nyilatkozzon a végelszámolás okáról - közölte Börcsök Sándor. Ezért az agrárszektor.hu megkereste a Földművelésügyi Minisztériumot, és feltett kérdéseinkre most várjuk a tárca válaszait.
Ágazati szereplők a TIG Tartalékgazdálkodási Nonprofit Kft. megszüntetését elsősorban az év elejei brókerbotránnyal hozzák összefüggésbe. Mint ismert, a cég egyike volt azon állami vállalatoknak, illetve szervezeteknek, amelyek érintettek voltak a brókerügyben. Akkor Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter azt közölte, hogy a TIG 410 millió forintot fektetett be a csődbe ment Hungária Értékpapír Zrt.-nél, és ezt a pénz teljes egészében el is bukta. Ezt követően Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter bejelentette, hogy az agrártárca vizsgálatot indít a körülmények tisztázására és a felelősök felderítésére, ennek eredményéről azonban nem tudni semmit.
A TIG-gel - legalábbis a hivatalos indoklások szerint - az elmúlt évtiezedekben főként gazdaságbiztonsági, stratégiai okokból tartalékoltatott gabonát, lisztet, cukrot és egyéb - nem csak élelmiszerjellegű - termékeket az állam. E készletek azt a célt szolgálták, hogy bármely okból keletkező piaci zavarnál, vagy "minősített időszakokban" gondoskodni lehessen a lakosság alapvető ellátásáról, illetve biztosítani lehessen a fegyveres erők és rendvédelmi szervezetek szükségleteit.
A TIG országosan 24 teleppel látta el feladatait. Egyelőre nem tudni, hogy új cég átveszi-e a teendőket, vagy mára okafogyottá vált és megszűnik az ilyen jellegű biztonsági-stratégiai készletezés Magyarországon.