Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A felszámolás abból a szempontból meglepő, hogy korábban megbízható cég hírében állt a Sikér, az utóbbi években jelentősen növelte a forgalmát, és 2013-ban még 43,5 millió forintos osztalékot is tudott fizetni. 2014-ben pedig több mint 90 milliós nyereséget ért el, és technológiai fejlesztéseket is megvalósított az elmúlt években.
A vállalkozás sorsát a Széchenyi Bank bedőlése, a finanszírozó bankok és hitelbiztosítók visszalépése, a Gazdasági Versenyhivatal által kiszabott, több mint 300 milliós kartellbírság és az ágazatban kibontakozott, egyre élesebb verseny pecsételte meg - derült ki Blázsik Ferenc főtulajdonos februári nyilatkozataiból. A cégnek ugyancsak komoly problémát jelentett a Széchenyi Bank csődje is, mert az onnan jóváhagyott hitelekből kezdték meg szekszárdi üzemük felújítását. A bankcsőd éppen akkor vont el forrásokat a cégtől, amikor a beruházást a pályázatok miatt már nem lehetett felfüggeszteni - mondta a tulajdonos egy februári nyilatkozatában.
A lap megkeresésére a Likvid-B Csődmenedzser és Felszámoló Kft. vagyonfelügyelője, Pekk Antal elmondta, hogy a Sikér már nem végez tevékenységet, a hitelezők számáról és a rendezendő adósságról azonban nem nyilatkozott. A Napi Gazdaság egy korábbi közlése szerint a cégnek 50-80 hitelezővel kellett volna egyezségre jutnia, és a 2014-es mérleg alapján mintegy 7 milliárd forint adósság sorsát kell rendezni, legalábbis a kötelezettségállomány ennyire rúgott az év végén.