Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Törökország évente több mint 400 ezer tonna cseresznyét szüretel. Az exportált gyümölcs aránya ugyan viszonylag alacsony, de a mennyiség a 2017-es 60 ezer tonnáról 2018-ra 75 ezerre emelkedett, és ennek legalább fele az európai piacra érkezett. A többi Oroszországban, Ázsiában és a Közel-Keleten találta meg a vevőt.
Az elmúlt években számos EU-tagállam termelési szintje emelkedett, nemcsak Olaszországban, Görögországban és Spanyolországban, hanem Németországban és az Egyesült Királyságban több cseresznyét szüretelnek. A kiskereskedők és a fogyasztók jellemzően a helyi gyümölcsöket keresik, ami kihívást jelentett Törökország számára.
Az országnak azonban nagy versenyelőnyt jelent a hosszú tenyészidőszak, véli az egyik legnagyobb cseresznyetermelő, az Alanar vezetője, Hamdi Taner. Itt akkor is terem a gyümölcs, amikor Európában még vagy már nem. A nagyon korai fajták érése áprilisban kezdődik a legdélibb régiókban. Az exportminőségű cseresznye, a Ziraat 900 fajta május közepétől augusztus közepéig szedhető az ország különböző vidékein, az eltérő tengerszint feletti magasságokban. A cseresznyefákat ugyanis akár 2000 méteren is ültetik. Ráadásul a törökországi árak alacsonyabbak, mint a legnagyobb európai felvevőpiacokon. A Ziraat 900 rendkívül népszerűvé vált az EU-ban, különösen Németországban.