agrarszektor.hu • 2022. február 25. 09:30
Február 20-án lejárt az a vonatkozó szállítási tilalom, ami 2019 augusztus 10-étől volt érvényben Kína és Oroszország között. Kínának sikerült megoldania a növényegészségügyi problémákat, így újraindulhat az export.
A három éves zárlat oka hivatalosan az volt, hogy az orosz hatóságok növényegészségügyi problémákat találtak a kínai alma- és körteszállítmányokban - írja a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. Ezekre a Kínában bevezetett intézkedések és a vámhatóságok növényegészségügyi részlege által adott garancia képében sikerült megoldást találni, így a kereskedelmi kapcsolat újraindulhat a két ország között - Kína évi 100-160 ezer tonna almát és 40-50 ezer tonna körtét szállított Oroszországba az embargó előtti időszakban.
A tavasz kiemelkedő agráreseménye: Agrárium Konferencia Kecskeméten
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújt a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméretű gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!Oroszország a világ legnagyobb almaimportőre évi 700 ezer és 1 millió tonna közötti behozatallal. Kína a világ legnagyobb almatermesztője és egyben legjelentősebb exportőre is átlagosan évi 1 millió tonnás kivitellel. A kínai alma legfőbb előnye olcsóságában rejlik, ezért olyan országok importálják, amelyek az alacsony árszegmensbe keresnek almát, míg Kína jelentős mennyiségben vásárol a világpiacon kiváló minőségű almát elsősorban Új-Zélandról, az Egyesült Államokból, Chiléből, Dél-Afrikából és Franciaországból.