Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A mustárra az első csapást a klímaváltozás mérte, a fontos termelőnek és exportőrnek számító Kanadában ugyanis egy tavaly júliusi extrém hőhullám, illetve a szárazság elvitte a teljes termés körülbelül a felét - írja a g7.hu. A Franciaországban gyártott mustár 80 százalékban a kanadai import alapanyagra épül, ennek jelentős része azonban idén nem érkezik meg.
Eredetileg az volt a terv, hogy a kanadai kiesést ukrán és esetleg orosz mustárral pótolják majd, a háború miatt azonban az ukrán forrás nem elérhető, az orosz importot pedig a szankciók lehetetlenítik el. És ha mindez nem lenne elég, a kanadai termelők a rossz tapasztalatok miatt javarészt le is álltak a termesztéssel, és inkább más gabonákra váltottak. A világpiaci ellátás így hosszabb távon is beszűkült. A franciák rendesen pórul jártak, hiszen mindezek mellett már korábban felhagytak a hazai mustármagtermesztéssel, mondván, nincs benne elég nyereség, és a növényeket támadó károsítók ellen sem tudtak hatásosan védekezni. A mostani történtek hatására a franciák újra felpörgetnék a mustártermesztést az országban, és az iparág vezetői is azt mondják, vissza kell állni a belföldi alapanyag-ellátásra, és ehhez olyan fajtákat kell nemesíteni, amelyek a megváltozott francia klimatikus viszonyok között is megfelelő terméshozamot adnak. Ugyanakkor amíg ez a folyamat nem történik meg, addig a mustár gyakori hiánycikk marad.