Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Greenpeace bemutatta az Ecofys nemzetközi kutatóintézettől rendelt tanulmányát, mely az ambiciózusabb klímavédelmi intézkedések magyarországi gazdasági hatásait vizsgálta. A szakértők 15 héten át dolgoztak az elemzésen, mely elsőként vette figyelembe már a gazdasági válság hatásait is. A tanulmány azt vizsgálta, hogy minden költséget és hasznot figyelembe véve milyen gazdasági következményei lennének, ha az unió 2020-ig nem 20%-os, hanem 30%-os kibocsátás csökkentést tűzne ki maga elé (az 1990-es szinthez képest).
Joris Koornreef, a tanulmány egyik szerzője, a Greenpeace bemutatóján elmondta: az elemzés megmutatta, hogy Magyarország negatív költséggel is megvalósíthatná a magasabb kibocsátás csökkentési célokat. Ez összességében körülbelül 2 milliárd euró megtakarítást, 10%-kal több munkahelyet és nagyobb energiabiztonságot jelent, mintha a 20%-os csökkentés maradna érvényben.
Az eddigi kormányzatok úgy hitték, a klímavédelem, az energiahatékonyság és a megújulók terjesztése áldozathozatal a részünkről, a gazdaság összeomlásához vezethet, valamiféle luxus. Az Ecofys tanulmánya azonban bebizonyítja: a klímavédelem már középtávon pénzt hoz, munkahelyeket teremt, és serkenti a gazdaságot az új beruházások révén. Ez persze komoly politikai elköteleződést sürget - mondta Stoll Barbara, a Greenpeace Magyarország klíma- és energiakampány-felelőse.