Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az előrejelzések szerint a következő napokban borongós idő várható, amelynek köszönhetően valószínűleg számottevően nem romlik tovább a levegő minősége, de sajnos érezhető javulásra sem számíthatunk a hét végén. Szmoghelyzetről akkor beszélünk, ha megemelkedik a légszennyezőanyagok, jelen esetben a szállópor (PM10) koncentrációja a levegőben. A tájékoztatási küszöböt akkor lépi át a légszennyezettség, ha két egymást követő napon ez az érték meghaladja a 75 mikrogram/köbmétert, és a meteorológiai előrejelzések szerint a következő napokban sem várható érdemi változás .
Ha a kisméretű szálló por koncentrációja két egymást követő napon meghaladja a 100 mikrogram/köbmétert, és a meterológiai előrejelzések szerint a következő napokban sem várható javulás, akkor már riasztási szintről beszélhetünk.
A vonatkozó jogszabály szerint szmogriadó-tervet kell készíteni minden, 200 ezer főt elérő népességű városban, továbbá minden olyan településen, ahol a légszennyezettség az egészségügyi határértéket a mért napok 30 százalékában meghaladja, vagy ahol a riasztási küszöbérték túllépésének veszélye fennáll. Szmoghelyzet esetén minden településen az érvényes szmogriadóterv szerint kell eljárni. Azokon a településeken, ahol nincs beavatkozási lehetőség, a lakosság tájékoztatása ezekben az időszakokban a fő feladat.
A magasabb levegőszennyezettség a kisgyermekek, az idősebbek és a betegek, különösen a krónikus légúti betegségben szenvedők számára jár fokozott egészségügyi kockázattal. Ezért javasoljuk, hogy ők a lehető legkevesebbet tartózkodjanak a szabadban.